„Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo” – pod takim hasłem już po raz szósty odbędzie się w tym roku konkurs recytatorski, nawiązujący swoją tematyką do Święta Niepodległości. Do uczestnictwa zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz średnich z terenu całego Powiatu Skarżyskiego.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 6 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 5 im. Jana Pawła II w  Skarżysku-Kamiennej. Jury oceniać będzie recytatorów w trzech kategoriach wiekowych:

- klasy 1-4 szkoła podstawowa,

- klasy 5-8 szkoła podstawowa,

- szkoły średnie.

W każdej kategorii wiekowej Jury przyzna 3 nagrody oraz wyróżnienia. Wśród nagród rzeczowych w tym roku uczestnicy będą mogli wygrać m.in. smartfony, deskorolki elektryczne, czy głośniki bluetooth.

Szkoły podstawowe mogą zgłosić do konkursu maksymalnie 2 uczniów w każdej z kategorii, natomiast szkoły średnie mogą zgłosić do konkursu maksymalnie 3 uczestników. Każdy uczeń prezentuje jeden wybrany przez siebie wiersz lub fragment prozy dotyczący walki o niepodległość.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie do 4 listopada 2019 r. karty zgłoszeniowej na adres: Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II, ul. Norwida 3, 26 – 110 Skarżysko – Kamiennej lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

docKARTA ZGŁOSZENIA.doc36.5 KB

Laureaci  wystąpią  11 listopada w Hotelu Promień podczas Wspólnego śpiewania pieśni   patriotycznych. Kontakt w sprawie konkursu p. Małgorzata Skuza – tel. 504-747-769.

Organizatorami konkursu prozy i poezji „Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo” są: Powiat Skarżyski, Stowarzyszenie LGD „Cicha Sława” i Zespół Placówek Oświatowych nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Jana Pawła II w Skarżysku-Kamiennej. Konkurs jest  współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

OP3B1968.MOV snapshot 00.04.589 copy