400 tysięcy złotych dofinansowania z Lasów Państwowych otrzyma powiat skarżyski na budowę II etapu ul. Ponurego w Skarżysku-Kamiennej. Taką deklarację złożył podczas czwartkowego (10 października) briefingu prasowego dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Andrzej Matysiak. O dodatkowe wsparcie finansowe dla tej inwestycji czyniły starania władze powiatu.

- Nie jest to pierwsza inwestycja powiatowa wsparta przez Lasy Państwowe. Dzięki takim decyzjom, możemy zrobić o wiele więcej dróg na użytek ludzi. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie się nadal tak dobrze układała – zaznaczyła wicestarosta Anna Leżańska dziękując w imieniu Zarządu i Rady Powiatu Skarżyskiego wszystkim, którzy dołożyli starań mających wpływ na podjęcie pozytywnej decyzji o finansowym wsparciu inwestycji powiatowej.

W spotkaniu, które miało miejsce w siedzibie Nadleśnictwa Skarżysko udział wzięli poseł Maria Zuba, przedstawicieli Zarządu Powiatu Skarżyskiego - wicestarosta Anna Leżańska, członek zarządu Adam Ciok, wójt Gminy Skarżysko Kościelne Jacek Bryzik przedstawiciele Nadleśnictwa - dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Andrzej Matysiak, nadleśniczy Nadleśnictwa Skarżysko Zbigniew Dąbrowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej Marek Czyż oraz regionalne i lokalne media.

Lasy Państwowe dofinansowują te drogi powiatowe i gminne, które są jednocześnie drogami przydatnymi dla gospodarki leśnej i dla poszczególnych nadleśnictw. W ostatnich czterech latach Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu skierowała na teren powiatu skarżyskiego kilkaset tysięcy złotych. W tym roku przeznacza 400 tys. zł na budowę II etapu ul. Ponurego w Skarżysku-Kamiennej oraz 100 tys. zł na ul. Pleśniówka w Skarżysku Kościelnym. Jak zaznaczyła poseł Maria Zuba, która wsparła starania władz powiatu przy ubieganiu się o dofinansowanie z Lasów Państwowych, warunkiem przyznania tych środków jest wykorzystanie ich jeszcze w tym roku.

Powiat już rozpoczął prace związane z inwestycją.

- Obecnie jesteśmy na etapie wykonywania przetargu na realizację II etapu budowy ul Ponurego. Przetarg ma być otwarty 18 października, następnie jeśli będą wszystkie dokumenty związane z przekazaniem środków przystąpimy do realizacji – wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej Marek Czyż. – Zadanie to ujmuje kompleksową przebudowę ok. 1 km ulicy czyli będzie to betonowa nawierzchnia, chodniki i wcześniej wykonana cała infrastruktura drogowa podziemna – dodaje dyrektor Czyż.

Wartość całej inwestycji szacowana jest na ponad 3 mln złotych.

DSC 0008DSC 0023 copyDSC 0029 copyDSC 0035DSC 0057DSC 0078