27 września b.r. w Dworze Starostów Chęcińskich w Podzamczu koło Chęcin, po raz 21. świętowaliśmy w regionie świętokrzyskim Światowy Dzień Turystyki. Tradycyjnie już podczas wojewódzkich obchodów nagrodzono osoby i instytucje tworzące świętokrzyską markę turystyczną. Jedna ze statuetek „Wędrowiec Świętokrzyski” powędrowała do Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Skarżysku-Kamiennej. Nagrodę odebrali z rąk Marszałka Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego - Monika i Grzegorz Kowalscy.

Spotkanie było doskonałą okazją do zapoznania się z aktualną sytuacją branży turystycznej. Wzięli w nim udział samorządowcy, przedstawiciele instytucji i organizacji turystycznych, biur podróży ale przede wszystkim miłośnicy turystyki. Zarząd Powiatu reprezentowała Katarzyna Bilska, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego.

Statuetki „Wędrowce Świętokrzyskie” przyznano w pięciu kategoriach. W kategorii atrakcja turystyczna wyróżniono ZOO Leśne Zacisze w Lisowie. Najlepszym przedsiębiorstwem 2019 roku zostało Sanatorium Słowacki w Busku-Zdroju, organizacją turystyczną – Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze w Skarżysku-Kamiennej, a gminą – Stąporków. Nagrodę Super-Wędrowca Świętokrzyskiego wręczyli wiceminister Sportu i Turystyki Annie Krupce marszałek Andrzej Bętkowski oraz członek Zarządu Województwa Mariusz Gosek.

- Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że nasz skarżyski PTTK został doceniony i wyróżniony tak prestiżową nagrodą. Skarżyski PTTK jest prężnie działająca organizacja skupiającą wielu sympatyków aktywnego wędrowania. Są to ludzie z pasją, którzy działają na rzecz powiatu skarżyskiego, włączają się w organizację imprez powiatowych i są organizatorami ogólnopolskich maratonów i rajdów pieszych. W pełni zasłużyli na miano wędrowców świętokrzyskich. Gratuluję im i życzę dalszych sukcesów - powiedziała Katarzyna Bilska, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego.

 

 1

Wręczenie Wędrowca Świętokrzyskiego 24 1024x657Wręczenie Wędrowca Świętokrzyskiego 24 1024x657

4