W minioną środę 29 maja w sali herbowej starostwa powiatowego odbyło się IV posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Skarżyskiego. Zgodnie z przyjętym planem pracy w zakresie wspierania działań na rzecz tworzenia rozwoju i usprawnienia opieki lekarskiej nad seniorami obrady zdominowała tematyka związana z powiatową służbą zdrowia.

Gościem posiedzenia był dyrektor szpitala powiatowego Leszek Lepiarz, który odpowiadał na pytania seniorów dotyczące sytuacji w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Seniorzy byli głownie zainteresowani skróceniem czasu oczekiwania na badania i diagnozę lekarską osób trafiających na SOR. Dyrektor omówił jak wygląda procedura przyjęć na SOR zgodnie z wymogami NFZ, jaka jest wykonalna obsada lekarsko-pielęgniarska na tym oddziale oraz jakie są realia szpitala w odniesieniu do oczekiwań pacjentów. Zwrócił uwagę, iż główny problem jego zdaniem wynika z tego, że na SOR trafiają dziś wszyscy, a nie tak jak przewidziano (ustalając finansowanie i obsadę), wyłącznie pacjenci w stanie zagrożenia życia. W tym zakresie brak jest koniecznej kampanii informacyjnej.

- Coraz więcej zajęć i zadań spoczywających na pracownikach SOR-ów powoduje, że jest to praca w ogromnym stresie, stąd brak jest zainteresowania taką pracą. Zabezpieczenie obsługi medyczno-pielęgniarskiej realizowane jest na bieżąco. - mówił dyrektor podkreślając, że mimo tych trudności szpital nie pozostaje bierny w swoich działaniach. - Został wykonany remont SOR i dokupiony sprzęt na ten oddział ze środków unijnych. Wybudowane zostało lądowisko, które już kilkukrotnie było wykorzystane przez LPR. Ponad 2 mln złotych pozyskaliśmy na ten cel. Z naszej strony robimy co możemy - informował dyrektor Leszek Lepiarz.

W dalszej części posiedzenia ustalono dyżury członków Rady Seniorów Powiatu Skarżyskiego. Są oni do dyspozycji osób starszych potrzebujących pomocy lub wsparcia w każdy wtorek w godzinach od 10-12 w budynku Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, ul. Plac Floriański 1 pokój 14.

DSC 0399DSC 0405DSC 0384 copyDSC 0387DSC 0362DSC 0364DSC 0365DSC 0372DSC 0374