We wtorek, 4 grudnia w Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku-Kamiennej odbył się, pod patronatem honorowym starosty skarżyskiego Artura Berusa, VII Powiatowy Konkurs Gastronomiczny "Indyk na różne sposoby". Pierwsze miejsce i Puchar Starosty Skarżyskiego zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Starachowicach. W imieniu samorządu powiatowego laureatom konkursu pogratulował oraz wręczył nagrody członek zarządu Tadeusz Bałchanowski.

W konkursie udział wzięło 7 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu skarżyskiego oraz powiatów ościennych województwa świętokrzyskiego - Niepubliczne Technikum w Starachowicach ZDZ w Kielcach, Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Starachowicach, Niepubliczne Technikum Zawodowe im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ ZDZ w Kielcach, Zespół Szkół ZDZ w Kielcach Szkoła Branżowa I Stopnia, Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna Nr 3 w Skarżysku- Kamiennej MOW, Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna Nr 2 w Skarżysku- Kamiennej MOS oraz drużyna gospodarzy.

Jury konkursowe w składzie: Dorota Zych – Hotel Promień w Skarżysku-Kamiennej, Łukasz Domański – Festa In Tavola w Skarżysku-Kamiennej, Jan Maślikowski i Krzysztof Serek – restauracja Leliwa w Końskich oceniało zarówno walory smakowe potraw, jak i walory estetyczne przygotowania stołu i podania dań z indyka. Decyzją jury wyłoniono zwycięzców trzech pierwszych miejsc, przyznano także jedno wyróżnienie. I tak:

I miejsce i Puchar Starosty Skarżyskiego zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Starachowicach

II miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Branżowej I Stopnia w Zespole Szkół ZDZ w Kielcach

III miejsce otrzymali uczniowie z Niepublicznego Technikum w Starachowicach ZDZ w Kielcach.

Nagrody rzeczowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, puchar – dyrekcja ZSS-U.

Natomiast wyróżnienie ufundowane przez Restaurację Promień w Skarżysku-Kamiennej otrzymali uczniowie z Niepublicznego Technikum Zawodowego im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ ZDZ w Kielcach.

Dodatkowo dla uczestników konkursu jury ufundowało nagrody pieniężne.

DSC 6007DSC 5947DSC 5980DSC 5956DSC 5962DSC 5952DSC 5939DSC 5918DSC 5909DSC 5910DSC 5911DSC 5912DSC 5913DSC 5914DSC 5915DSC 5916DSC 5934DSC 5920