W piątek – 28 września, już po raz dziewiąty, odbył się Marsz Różowej Wstążeczki. Honorowy patronat nad akcją objął m.in. Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski.

Kilka minut po godzinie jedenastej uczestnicy wyruszyli ze skarżyskich Plant by ulicą Tysiąclecia przemaszerować do Miejskiego Centrum Kultury, gdzie odbył się  piknik profilaktyczny. Powiat Skarżyski reprezentował Artur Berus - Wicestarosta Skarżyski i Katarzyna Bilska - Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego. Spotkanie rozpoczęło się od występu Studium Instrumentów Etnicznych. W ramach pikniku przygotowano występy artystyczne i konkursy z nagrodami. Kobiety w wieku 50-69 lat mogły bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne, a w wieku 25-59 lat badania cytologiczne w podstawionym cytomammobusie. Ponadto można było zbadać poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie, zbadać poziom tkanki tłuszczowej, poziom wydajności płuc, spotkać się z dietetykiem oraz ratownikiem, który dał pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy marszu mogli również częstować się potrawami, które przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich „Grzybowianki”.

„Marsz Różowej Wstążeczki"  ma na celu oswajać mieszkańców naszego miasta z tematem raka piersi, ale również  zachęcać do wykonania pierwszego kroku w kierunku badań profilaktycznych przez mieszkanki naszego miasta.

Organizatorem Marszu Różowej Wstążeczki był: Skarżyski Klub Amazonek, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skarżysku-Kamiennej, Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Integracji Społecznej, Miejskie Centrum Kultury, Polski Czerwony Krzyż oddział w Skarżysku-Kamiennej i Zespół Opieki Zdrowotnej im. M.Curie-Skłodowskiej.

Zadanie było współfinansowane przez Powiat Skarżyski w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych powiatu skarżyskiego w 2018 roku z zakresu ochrony i promocji zdrowia.

 DSC 4244

DSC 4224DSC 4224DSC 4224DSC 4224DSC 4224DSC 4224DSC 4224DSC 4224DSC 4224DSC 4224DSC 4224DSC 4224