W sobotę, 6 października, odbędzie się Powiatowy Marszobieg  Jesienny organizowany w ramach projektu „BEZA czyli Bezpieczeństwo – Edukacja – Zdrowie - Aktywność od Juniora do Seniora” realizowanego przy udziale środków Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach.


Już dziś zapraszamy do zapisywania się wszystkie osoby, które są chętne, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu ze Starostwem Powiatowym. Udział w marszobiegu jest bezpłatny.
Tym razem startujemy z miejscowości Podłazie - gmina Łączna, skąd pomaszerujemy 6 km do Szkoły Wrażliwości w Kapkazach – gmina Bodzentyn. Tradycyjnie na start wszystkich uczestników z  gmin: Bliżyn, Łączna, Suchedniów oraz w Skarżysku-Kamiennej dowiozą nieodpłatnie autobusy. Na trasę wyruszymy o godz. 10.00. Podczas marszobiegu towarzyszyć nam będą, jak zawsze,  wykwalifikowani ratownicy medyczni ze Strzeleckiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Meta znajdować się będzie na terenie Szkoły Wrażliwości w Kapkazach. Tu na każdego czekać będzie pyszny poczęstunek przygotowany przez współorganizatorów imprezy - Stowarzyszenie „Aktywne Kobiety”. Po pokrzepieniu sił zaprosimy wszystkich na masę atrakcji, które przygotowaliśmy wspólnie z gospodarzami obiektu Państwem Mariuszem i Ewą Skowerskimi. Warsztaty z lepienia w glinie, pieczenie podpłomyków, nauka strzelania z łuku tradycyjnego przeprowadzona przez „Survival dla Ciebie”, gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych, to tylko niektóre atrakcje. Na zakończenie marszobiegu gospodarze  przygotowali dla wszystkich uczestników specjalną niespodziankę – spektakl teatralny.  Zabawa na terenie Kapkazów potrwa do godz. 14.00.
Organizatorami marszobiegu są Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej oraz Stowarzyszenie „Aktywne Kobiety". Impreza odbywa się przy współpracy ze Szkołą Wrażliwości w Kapkazach, „Survivalem dla Ciebie” oraz Strzelecką Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą. 

marszobieg jesien 2018