Sprzęt komputerowy wartości blisko 30 tys. zł otrzymał Zespół Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej od Społecznej Akademii Nauk. W środę 12 września dyrektor uczelni Andrzej Kazanowski przy udziale starosty Jerzego Żmijewskiego, członka zarządu Katarzyny Bilskiej, dyrektora ZST Janusza Maciejewskiego oraz uczniów oficjalnie przekazał szkole 15 stanowisk komputerowych. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych już korzystają z nowej pracowni komputerowej Jak zaznaczył dyrektor wydziału zamiejscowego SAN, Andrzej Kazanowski - nie jest to pierwsze wsparcie ze strony uczelni dla szkoły i zapewne też nie ostatnie, gdyż SAN wspiera te społeczności lokalne, w których funkcjonuje.

- Pragnę podziękować panu dyrektorowi za to, że dostrzega potrzeby oświaty powiatowej, oświaty która zawsze będzie potrzebowała pomocy, bo tych nowości, tych urządzeń tego sprzętu i wiedzy nigdy nie jest za dużo - mówił starosta Jerzy Żmijewski, który przypomniał, że 11 lat temu wspólne rozmowy i decyzje doprowadziły do powstania tej uczelni w Skarżysku. Podkreślił także, że ceni sobie, iż SAN na stałe wpisała się w edukacyjną mapę powiatu i miasta, a absolwenci tej uczelni znajdują zatrudnienie na terenie powiatu skarżyskiego.

Członek zarządu powiatu Katarzyna Bilska natomiast pogratulowała dyrektorom obu szkół tak owocnej współpracy. - Gdyby nie to, że Państwo umiecie łączyć kwestie merytoryczne z chęcią zaangażowania w działalność społeczną to by tego nie było. Młodzieży życzę, żeby przede wszystkim umiała wykorzystać ten potencjał, tą bazę, którą Państwo macie na co dzień, ponieważ dzięki temu będziecie mogli korzystać z tego pomostu pomiędzy szkolnictwem średnim a szkolnictwem wyższym, który tak naprawdę jest potrzebny dla rozwoju całego powiatu skarżyskiego - mówiła K. Bilska.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych już korzystają z nowej pracowni komputerowej i jak poinformował dyrektor J. Maciejewski już mają na swoim koncie pierwsze sukcesy - II miejsce w ogólnopolskich mistrzostwach w e-sporcie zorganizowanych przez firmę LG. To m.in. wysokie parametry przekazanych komputerów pozwalają młodzieży na skuteczną rywalizację w e-sporcie.

 

DSC 3684DSC 3695DSC 3701DSC 3749DSC 3752