10 czerwca w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta z okazji 95-lecia nadania praw miejskich. Sesję poprzedziła msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w intencji mieszkańców.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się prezydenci i radni poprzednich kadencji, parlamentarzyści, wicewojewoda Andrzej Bętkowski, Wicemarszałek Jan Maćkowiak, przedstawiciele zaprzyjaźnionych samorządów gminnych, przedstawiciele instytucji i zakładów pracy. Zarząd Powiatu Skarżyskiego przybył na uroczystości w pełnym składzie tj: Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski, Wicestarosta Artur Berus, członkowie Zarządu Powiatu: Katarzyna Bilska, Anna Leżańska i Bogusława Krawczyńska. W imieniu Zarządu i Rady Powiatu życzenia oraz drobny upominek – fotografię miasta Skarżyska-Kamiennej wręczyli Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski i Przewodnicząca Rady Powiatu Skarżyskiego Bożena Bętkowska.

Podczas sesji radni przyjęli oświadczenie w sprawie uczczenia Jubileuszu 95-lecia Miasta Skarżyska-Kamiennej. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia oraz na symboliczna lampkę szampana i tort, specjalnie przygotowany z tej okazji.

 

DSC 0624DSC 0624DSC 0624DSC 0624DSC 0624DSC 0624DSC 0624

Foto:
B.Wojciechowska i M.Busiek