Powiat Skarżyski zaprasza wszystkich mieszkańców na I Rajd Rowerowy „Wykus 2018”, który odbędzie się w sobotę 16 czerwca br. Start rajdu o godz. 9.30 sprzed Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

I Rajd Rowerowy „Wykus 2018” to inicjatywa podjęta przez Obwód Świętokrzyski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury”-„Nurt”, organizatorów uroczystości Wykus 2018, a której realizacji podjęli się: Powiat Skarżyski, Skarżyskie Towarzystwo Cyklistów, Urząd Miasta i Gminy Wąchock, Urząd Miasta i Gminy Suchedniów, Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn, Jednostka Strzelecka 2104, Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów, Stowarzyszenie Siekierno Nasza Ojczyzna oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Świętej Katarzyny i Doliny Wilkowskiej „Łysica-Sabat”.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Skarżyskie grupy cyklistów (open i rodzinna) wystartują o godz. 9:30 sprzed Muzeum im. Orła Białego i po przejechaniu ul. Stokowiec w Suchedniowie, w rejonie ul. Langiewicza, połączą się z cyklistami tworzącymi grupy suchedniowskie. Dojazd na polanę na Wykusie planowany jest do godz. 14.00. Na mecie na wszystkich uczestników rajdu czekać będzie poczęstunek. Organizatorzy przewidzieli również puchary okolicznościowe dla najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu. Przewodnicy grup wybiorą także 3 uczestników, którzy przygotują na rajd najlepszy strój w barwach biało-czerwonych. Osoby te otrzymają okolicznościowe upominki.

Aby wziąć udział w rajdzie należy zarejestrować się za pomocą formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie http://www.wykus.pl/rajd/ Pod wskazanym adresem internetowym dostępny jest także regulamin rajdu, z którym należy się zapoznać. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, informacji udzielają pracownicy Wydziału Promocji, Sportu i Turysty Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej (tel. 41 395-30-09).

plakat