Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, zaprasza w sobotę, 14 kwietnia b.r., na Powiatowy Marszobieg Wiosenny pt. „Bezpiecznym krokiem przez życie”. Trasa marszobiegu liczy ponad 8 kilometrów.

Tym razem uczestnicy marszobiegu rozpoczną swoją trasę o godz. 10.00 w Suchedniowie przy ul. Zagórskiej, następnie przejdą leśnymi duktami do Leśniczówki Osieczno, gdzie znajduje się META.

Powiatowy Marszobieg Wiosenny jest pierwszym etapem realizowanego projektu „BEZA czyli Bezpieczeństwo – Edukacja – Zdrowie - Aktywność od Juniora do Seniora” realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety we współpracy ze Starostwem Powiatowym w ramach Konkursu ogłoszonego przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki z zakresu pomocy społecznej. Dlatego uczestniczą w nim wszystkie służby mundurowe, które przygotowały szereg ciekawych informacji z zakresu bezpieczeństwa. Do współpracy zaprosiliśmy: Nadleśnictwo Suchedniów, Strzelecką Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą, Komendę Powiatową Policji w Skarżysku-Kamiennej oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.

Ponadto Strzelecka Grupa Poszukiwawczo Ratownicza przygotowała dla uczestników marszobiegu krótki kurs w zakresie pierwszej pomocy, a Nadleśnictwo Suchedniów stoisko edukacyjne dla najmłodszych uczestników marszobiegu.

Tradycyjnie dla uczestników marszobiegu przygotowaliśmy ciepły poczęstunek (o który zadbało Stowarzyszenie Aktywne Kobiety) oraz wiele atrakcji takich jak: gry, konkursy i zabawy, zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Dla wszystkich uczestników marszobiegu zapewniamy dojazd jak i powrót z imprezy. Autokary będą podstawione w:

- Gmina Skarżysko-Kamienna - godz. 9.30 (spod Starostwa Powiatowego),

- Gmina Bliżyn - godz. 9.30 (spod Urzędu Gminy),

- Gmina Łączna – godz.9.30 (spod Urzędu Gminy).

Zapisy na Marszobieg rozpoczną się od poniedziałku – 09 kwietnia od godz. 8.00 do piątku – 13 kwietnia do godz. 12.00. Zgłoszenia można dokonać drogą elektroniczną wypełniając formularz na stronie internetowej www.skarzysko.powiat.pl lub telefonicznie dzwoniąc pod nr 41 39- 53- 009 . Zgłoszenia będą również przyjmowane osobiście w Wydziale Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym – pok. 301(ul. Konarskiego 20).

Zakończenie oraz powrót z imprezy planowane są na godz. 14.00. Udział w Powiatowym Marszobiegu jest bezpłatny.

 

 

Bez nazwy 3 na strone copy