W poniedziałek 12 lutego w siedzibie Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej odbył się uroczysty apel, mający na celu uhonorowanie za odwagę i bohaterską postawę 19 - letniego Bartosza Janowskiego, ucznia I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku-Kamiennej, który uratował kobietę z palącego się domu jednorodzinnego. W imieniu Samorządu Powiatu Skarżyskiego starosta Jerzy Żmijewski podziękował Bartoszowi za to, że nie pozostał obojętny wobec zaistniałej sytuacji. - Nie każdy zdobyłby się na taki czyn. Swoją postawą udowodniłeś, że są ludzie gotowi nieść bezinteresowną pomoc drugiej osobie. Stanowisz wzór do naśladowania, a Twoje zachowanie zasługuje na wielki szacunek - mówił starosta.

Zdarzenie miało miejsce 2 lutego 2018 r. Uczeń, wracając ze szkoły zauważył starszą kobietę w palącym się domu jednorodzinnym przy ulicy Racławickiej w Skarżysku-Kamiennej. Bartosz Janowski wykazując się szybką reakcją, odwagą pomógł starszej kobiecie bezpiecznie opuścić miejsce pożaru.

Młody mieszkaniec Skarżyska podczas spotkania w komendzie straży pożarnej otrzymał podziękowania także od wicewojewody świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego i dyrektor I LO Martynę Maćkowiak oraz uhonorowany specjalną okolicznościową statuetką strażaka, którą otrzymał z rąk komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Marcina Machowskiego.

DSC 6078DSC 6092DSC 6097DSC 6098DSC 6099DSC 6112DSC 6125DSC 6129DSC 6136DSC 6148DSC 6153DSC 6157