Zapraszamy wszystkich lokalnych przedsiębiorców do dołączenia na Platformę zakupową Open Nexus. Jest to strona, która ułatwi Państwu współpracę z nami.  Dołączyliśmy do Open Nexus, ponieważ wierzymy, że elektroniczny kontakt pomiędzy urzędem, a dostawcą będzie wygodniejszy i sprawniejszy. Platforma zakupowa jest narzędziem komunikacji z Wykonawcami w trakcie procesu zakupowego przy zamówieniach do 30 000 euro, które nie są objęte ustawą Prawo zamówień publicznych.

Wszystkie zamówienia do 30 000 zł będą dostępne na Platformie. Zarejestrowany przedsiębiorca będzie informowany o publicznych zapytaniach ofertowych  naszego starostwa. Wielką zaletą jest możliwość złożenia oferty bez zbędnych formalności. Korzystanie z  Platformy jest proste i porównać je można do korzystania z serwisu Allegro. Póki co postępowania przetargowe będą dotyczyć zamówień do 30 tysięcy euro, natomiast za sprawą unijnych dyrektyw, już od października br. roku wszystkie zamówienia publiczne będą realizowane tylko elektroniczne.

Wytyczne odnośnie rejestracji Państwa firmy na Platformie znajdują się na stronie https://platformazakupowa.pl/sp_skarzysko w zakładce „Zostań Dostawcą”.

Zapisanie się do  Platformy to nie tylko korzyść dla przedsiębiorców, którzy bezpośrednio będą otrzymywać informacje o nowych przetargach. To także wielki profit dla powiatu, który jako zleceniodawca inwestycji, będzie miał możliwość wyboru wykonawcy z większego grona oferentów.