W czwartek, 14 grudnia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej Władze Gmin Powiatu Skarżyskiego oraz Dyrekcja PUP przy udziale starosty Jerzego Żmijewskiego podpisały porozumienia w zakresie uruchomienia od 1 stycznia 2018 r. punktów umożliwiających elektroniczną rezerwację biletu do rejestracji w PUP. 

Od 2014 r. w skarżyskim urzędzie pracy obowiązuje system kolejkowy, istnieje również możliwość rejestracji on-line. Nie usprawniają one procesu rejestracji w wystarczający sposób, dlatego we współpracy z samorządem gminnym już od stycznia 2018 r. zostaną uruchomione specjalne punkty. Mieszkańcy gmin, będą mogli w nich skorzystać z możliwości elektronicznej rezerwacji biletu do kolejki. Takiej rezerwacji można dokonywać już od kilku lat w dowolnym miejscu za pośrednictwem strony internetowej urzędu pracy, za pomocą urządzeń mających dostęp do internetu. W punktach natomiast PUP chce umożliwić taką rezerwację osobom, które z różnych przyczyn nie mają dostępu do urządzeń cyfrowych i internetu lub obawiają się samodzielnie dokonać rezerwacji. Zainteresowane rezerwacją biletu osoby mogą liczyć na fachową pomoc specjalnie przeszkolonych pracowników. Dodatkowo przygotowano również ulotki informacyjne.

- To kolejna cenna inicjatywa Powiatowego Urzędu Pracy wychodząca naprzeciw oczekiwaniom klientów, ułatwiająca dostęp do usług urzędu pracy - mówił starosta Jerzy Żmijewski dziękując Prezydentowi Miasta oraz Wójtom Gmin Bliżyn, Łączna i Skarżysko Kościelne za wsparcie tej inicjatywy.

Porozumienia partnerskie w zakresie udzielenia pomocy mieszkańcom w pobraniu elektronicznego biletu do rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej podpisali prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krӧnig, wójt gminy Bliżyn Mariusz Walachnia, wójt gminy Łączna Romuald Kowaliński oraz wójt gminy Skarżysko Kościelne Zdzisław Woźniak. oraz dyrektor PUP Roman Biaełek. Porozumienia wręczył przedstawicielom władz gminnych starosta Jerzy Żmijewski.

Prezydent oraz Wójtowie gmin zgodnie podkreślali, że umożliwienie osobom korzystającym z usług urzędu pracy wcześniejszego zaplanowania wizyty w PUP poprzez pobranie elektronicznego biletu do rejestracji będzie wielkim ułatwieniem dla mieszkańców powiatu skarżyskiego zarówno od strony logistycznej, jak i ekonomicznej.

Wykaz punktów, w których można dokonać rezerwacji biletu do rejestracji. Przypominamy, że rozpoczną działalność od 02.01.2018 r.

  1. Miasto Skarżysko-Kamienna (1 punkt): Urząd Miasta Biuro Obsługi Interesanta
  2. Gmina Skarżysko Kościelne (3 punkty) Gminna Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kościelnym, Gminne Centrum Kształcenia na Odległość (świetlica wiejska) w Lipowym Polu, Gminne Centrum Kształcenia na Odległość (świetlica wiejska) w Majkowie
  3. Gmina Bliżyn (1 punkt) Urząd Gminy w Bliżynie (sekretariat)
  4. Gmina Łączna (2 punkty) Urząd Gminy w Łącznej, Gminna Biblioteka Publiczna w Łącznej.

DSC 4667DSC 4680DSC 4699DSC 4708DSC 4715DSC 4727DSC 4728DSC 4736DSC 4739