Dwie powiatowe jednostki pomocy społecznej - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Dom Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej symbolicznymi spotkaniami przy słodkim poczęstunku uczcili przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego. Święto to było okazją do przekazania podziękowań i życzeń ze strony Samorządu Powiatu Skarżyskiego dla pracowników tych jednostek. W spotkaniach uczestniczył wicestarosta Artur Berus.

Zapewnienie właściwej opieki osobom starszym i potrzebującym to jedno z priorytetowych zadań Powiatu Skarżyskiego podkreślał obecny wicestarosta Artur Berus dziękując w imieniu Władz Samorządu Powiatu Skarżyskiego wszystkim pracownikom socjalnym za codzienny trud, profesjonalizm i zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym. Dzięki licznym inicjatywom obu jednostek, w ostatnich latach znacznie poprawił się komfort codziennego życia grupy mieszkańców naszego powiatu korzystających z usług PCPR i DPS. Również, jak zaznaczył wicestarosta A. Berus, rok 2018 obfitować będzie w inwestycje w obszarze pomocy społecznej. Trwają prace związane z utworzeniem, nowego Dom Pomocy Społecznej przy ul. Ekonomii wraz z mieszkaniami chronionymi, na który Samorząd Powiatu Skarżyskiego pozyskał ponad 4 mln złotych z RPO WŚ. Zakończenie tej inwestycji planowane jest we wrześniu przyszłego roku. W 2018 roku realizowana będzie także termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej przy ul. Spornej. Powiat planuje również utworzyć ośrodek interwencji kryzysowej, gdzie będzie udzielane m.in. wsparcie psychologiczne dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.   

Do życzeń zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz satysfakcji z wykonywanej pracy przyłączyli się dyrektorzy obu jednostek Paweł Perkowski dyrektor PCPR, Jacek Jamroz dyrektor DPS oraz radny powiatu Jacek Jeżyk, który był obecny na spotkaniu pracowników socjalnych w PCPR.

DSC 3805DSC 3799DSC 3807DSC 3810DSC 3812DSC 3815DSC 3801DSC 3817DSC 3825DSC 3840DSC 3843DSC 3828DSC 3829DSC 3850DSC 3856DSC 3857DSC 3860