W piątek, 6 października,  już po raz ósmy ulicami Skarżyska-Kamiennej przeszedł ,,Marsz Różowej Wstążeczki". Honorowy patronat nad akcją objął m.in. Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski.

Kilka minut po godzinie jedenastej uczestnicy wyruszyli ze skarżyskich Plant by ulicą Tysiąclecia przemaszerować do Miejskiego  Centrum Kultury, gdzie odbył się  piknik profilaktyczny. Spotkanie rozpoczęło się od występu  Studium Instrumentów Etnicznych. Oficjalnego otwarcia pikniku dokonała Katarzyna Bilska, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego i Krzysztof Myszka zastępca Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej. W ramach pikniku przygotowano występy artystyczne i konkursy z nagrodami. Kobiety mogły bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne. Ponadto można było zbadać poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie, zbadać poziom tkanki tłuszczowej, poziom wydajności płuc, spotkać się z dietetykiem oraz ratownikiem, który dał  pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Panie mogły również skorzystać z porad na stoisku kosmetycznym i zrobić sobie bezpłatnie profesjonalny makijaż. Uczestnicy marszu mogli również częstować się potrawami, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Grzybowianki” i Centrum Integracji Społecznej.
,,Marsz Różowej Wstążeczki"  ma  na celu oswajać mieszkańców naszego miasta z tematem raka piersi, ale również  zachęcać do wykonania pierwszego kroku w kierunku badań profilaktycznych przez mieszkanki naszego miasta.

Organizatorem Marszu Różowej Wstążeczki  było Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc”, a współorganizatorem: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skarżysku-Kamiennej, Miejskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Integracji Społecznej, Szpital Powiatowy oraz Polski Czerwony Krzyż oddział w Skarżysku-Kamiennej.

Zadanie było współfinansowane przez Powiat Skarżyski w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych powiatu skarżyskiego w 2017 roku z zakresu kultury.

 

 

DSC 0229

DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219DSC 0219