Wicestarosta Artur Berus uczestniczył w minioną sobotę w IX edycji Memoriału im. Krzysztofa Wolińskiego. Organizatorem biegów poświęconych pamięci wybitnego skarżyskiego trenera było Skarżyskie Towarzystwo Sportowe. Wydarzenie to było współfinansowane ze środków Powiatu Skarżyskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań własnych Powiatu w zakresie kultury fizycznej.
Memoriał jak co roku przyciągnął mnóstwo miłośników biegania. W kategoriach: Przedszkola, Szkoły Podstawowe, Gimnazja, Juniorzy Młodsi i Starsi – wystartowało ponad 150 zawodników. W Kategorii Open rozgrywanej na dystansie 10 km do rywalizacji przystąpiło niemal 100 osób. W gronie tym do rywalizacji przystąpił także Artur Berus, Wicestarosta Skarżyski, który na metę dotarł z dobrym czasem 56 min 53 s.
W rywalizacji o podium w kat Open najlepszy był Mateusz Dębski z Radomia wyprzedzając Dawida Kubca ze Starachowic i Rafała Czarneckiego reprezentującego STS Skarżysko. Wśród kobiet jako pierwsza do mety dobiegła Klaudia Kotańska ze Skarżyska-Kamiennej, a kolejne lokaty zajęły Małgorzata Czarnota z Jastrzębia i Lidia Czarnecka biegająca w barwach STS Skarżysko.

DSC 4437DSC 4336DSC 4336DSC 4336DSC 4336DSC 4336DSC 4336