W niedzielę 11 czerwca, na boisku przy ul. Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Seniorów Ochotniczych Straży Pożarnych. Wziął w nich udział starosta Jerzy Żmijewski, który kibicował strażackim drużynom oraz wręczył zwycięskim drużynom medale i pamiątkowe dyplomy.

Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach - rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy na 400 metrów z przeszkodami. W 10. edycji powiatowych zawodów OSP  w sportach pożarniczych rywalizowało ze sobą 21 drużyn, przy czym w kategoriach młodzieżowych 7 drużyn w tym3 dziewczęce, a w kategorii seniorzy  - 10 drużyn, w tym cztery kobiece.

W młodzieżowej kategorii dziewcząt zwyciężyła reprezentacja  OSP Grzybowa Góra, drugie miejsce zajęła OSP z Lipowego Pola, a trzecie OSP Wołów. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajęła OSP Sorbin, drugie  OSP Grzybowa Góra, trzecie OSP Mroczków.

Wśród seniorów najlepsza była drużyna strażaków ochotników z Kierza Niedźwiedziego, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z OSP Sorbin, a na trzecim z OSP Mroczków. W grupie kobiet w kategorii seniorzy zwyciężyły panie z OSP Kierz Niedźwiedzi, drugie miejsce zajęła  OSP Grzybowa Góra,  a trzecie OSP Wołów. 

12012038495363152252201 copy227 copy228 copy233 copy

zdjęcia dzięki uprzejmości portalu skarzysko24