11 czerwca 2017r. o godz. 14.15 w kościele NSJ w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się  X Przegląd Chóralnej Pieśni Sakralnej – Skarżysko-Kamienna 2017. To przedsięwzięcie kulturalne jest współfinansowane m.in. w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Skarżyskiego w 2017 roku z zakresu kultury.

Organizatorem Przeglądu jest Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego ksiądz kanonik Jan Kularski oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Parafii NSJ w Skarżysku-Kamiennej. W tym roku w ramach Przeglądu wystąpią chóry: Chór „Masłowianie” z Gminnego  Ośrodka Kultury i Sportu w Masłowie, Chór z Parafii Przemienienia Pańskiego z Paradyża,  Chór „Sonatina” z Parafii św. Andrzeja Apostoła z Suchedniowa, Chór „Gloria Dei” z Parafii św. Józefa w Radomiu, Jędrzejowski Chór Miejski z Jędrzejowa, Chór „Lutnia´z Gimnazjum w Szerzawach oraz Młodzieżowy Chór Mieszany „Campanella” z Radomia. Ponadto w czasie obrad jury wystąpi laureat z 2016 roku - Chór „Antidotum” z Kielc. 

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników pieśni i piosenki religijnej na to wyjątkowe wydarzenie. Wstęp wolny.

 

Przeglad Sakralnej Piesni Choralnej 2017 plakat Internet