We wtorek, 4 kwietnia, w Patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej pod patronatem honorowym Starosty Skarżyskiego Jerzego Żmijewskiego odbył się X Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Organizatorem festiwalu była Stacja Sanitarno-epidemiologiczna w Skarżysku-Kamiennej w partnerstwie z Komendą Powiatową Policji oraz Szpitalem Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Festiwal odbywa się cyklicznie, co roku, ma charakter prozdrowotny, a jego główne cele to zainteresowanie dzieci, młodzieży i ich opiekunów tematyką zdrowia, zainspirowanie uczestników do poszukiwań treści prozdrowotnych i nowych form wyrazu oraz aktywizacja środowisk przedszkolnych i szkolnych w zakresie działań prozdrowotnych.    

Do konkursu przystąpiło łącznie 19 placówek przedszkolnych (12) i szkolnych (7) z terenu powiatu skarżyskiego. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach: przedszkola i szkoły podstawowe. Poprzez zabawę dzieci znakomicie promowały prozdrowotny styl życia. Występy uczestników spotkały się z dużą aprobatą widowni oraz gromkimi brawami.

Festiwal Piosenki o Zdrowiu organizowany jest na terenie powiatu od 2008 r. i cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem wśród społeczności przedszkolnych i szkół podstawowych.

Przygotowanie do konkursu zwiększa świadomość zdrowotną nie tylko dzieci, ale także ich rodziców, co sprzyja dbałości o zdrowie i poprawie bezpieczeństwa powiatu.

Powiat skarżyski podczas festiwalu reprezentowała naczelnik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Małgorzata Nosowicz.   

06 805 7020301 604 507

Fot. Mariusz Busiek