W niedzielę 5 marca, członek Zarządu Powiatu Katarzyna Bilska, uczestniczyła w III Suchedniowskim Biegu Kobiet zorganizowanym pod nazwą „Nie cyckamy się z rakiem”. Wydarzenie to zostało przygotowane przez Grupę Biegającą Suchedniów, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy "Siebiega" oraz Urząd Miasta i Gminy Suchedniów, przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Skarżysku – Kamiennej.

Celem biegu było zwrócenie uwagi na problem chorób nowotworowych u kobiet, ze szczególnym uwzględnieniem raka piersi, upowszechnianie biegania jako najprostszej formy uprawiania sprawności fizycznej, a także promocję Suchedniowa i powiatu skarżyskiego. Uczestniczki biegu miały do pokonania trasę na dystansie 5 kilometrów. Na mecie biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, wręczane były także nagrody niespodzianki, a chętni mogli skorzystać z porad lekarskich.

- Starostwo Powiatowe chętnie wspiera tego rodzaju inicjatywy. Zwracają one uwagę na tak ważny problem jakim są choroby nowotworowe u kobiet, prócz tego uczą i zachęcają do aktywności fizycznej, która jest jedną z pierwszych profilaktyk jeśli chodzi o nasze zdrowie. Mam nadzieję, że każdego roku liczba uczestników Suchedniowskiego Biegu Kobiet będzie stale rosła i zachęci wszystkie Panie do regularnego badania piersi - mówi Katarzyna Bilska.

DSC 0846

DSC 0785

DSC 0950

Kasia1

kasia2

kasia3

DSC 1014

DSC 1063

P1110656 Kopiowanie