Pan Norbert Gruba został wylosowany przez Wicestarostę Skarżyskiego Artura Berusa do nagrody Starosty Skarżyskiego w tegorocznej edycji Letniego Konkursu dla Krwiodawców, organizowanego przez Oddział Terenowy Krwiodawstwa świętokrzyskiego RCKiK przy ul. Szpitalnej 1 w Skarżysku-Kamiennej.

W czwartek 27 października w Oddziale Terenowym Krwiodawstwa w Skarżysku-Kamiennej odbyło się losowanie laureata Letniego Konkursu dla Krwiodawców 2016 w ramach nagrody Starosty Skarżyskiego. Spośród 380 kuponów Wicestarosta Artur Berus wylosował jeden, oznaczony numerem 1347. Pod pozycją tą zarejestrowany był Pan Norbert Gruba, zamieszkały w Skarżysku-Kamiennej. Szczęśliwy zwycięzca już podczas najbliższej sesji Rady Powiatu otrzyma nagrodę Starosty Skarżyskiego. Będzie to nagroda pieniężna w wysokości 1.000 zł.

W Letnim Konkursie dla Krwiodawców uczestniczą te osoby, które w okresie od 1 lipca do 30 września 2016 r. oddały swoją krew dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego. W tym roku odbyła się już dziewiąta edycja akcji, której głównym celem jest zwiększenie liczby mieszkańców powiatu skarżyskiego oddających swoją krew na potrzeby lecznicze. Dzięki konkursowi udało się zebrać  ponad 260 litrów krwi. W ciągu trzech miesięcy trwania konkursu w skarżyskiej jednostce krew oddano 578 razy.

DSC 8213DSC 8217DSC 8219