W piątek już po raz siódmy ulicami Skarżyska-Kamiennej przeszedł ,,Marsz Różowej Wstążeczki"  - marsz, który ma oswajać mieszkańców naszego miasta z tematem raka piersi, ale również  zachęcać do wykonania pierwszego kroku w kierunku badań profilaktycznych przez mieszkanki naszego miasta. Honorowy patronat nad akcją objął m.in. Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski.

 

Kilka minut po godzinie jedenastej uczestnicy wyruszyli ze skarżyskich Plant by ulicą Tysiąclecia przemaszerować pod Miejskie Centrum Kultury — na Skwer Staffa, gdzie odbył się  piknik profilaktyczny. W ramach pikniku przygotowano występy artystyczne i konkursy z nagrodami. Przed publicznością wystąpili wokaliści ze Studium Wokalnego Sylwii Nagrodkiewicz, Studium Instrumentów Etnicznych, a także tancerze z Art. Dance.

Kobiety w wieku od 50 do 69 roku życia mogły bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne, a także wziąć udział w warsztatach samobadania piersi. Ponadto można było zbadać poziom cukru we krwi oraz zmierzyć ciśnienie.

Uczestnicy marszu mogli częstować się potrawami, które przygotowały lokalne restauracje i koła gospodyń wiejskich z powiatu skarżyskiego.  
Władze Powiatu Skarżyskiego reprezentował podczas marszu:  Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski, Katarzyna Bilska członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego i Bożena Bętkowska Przewodnicząca Rady Powiatu Skarżyskiego.

Organizatorem Marszu Różowej Wstążeczki  było Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc” , a współorganizatorem: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skarżysku-Kamiennej, Miejskie Centrum Kultury oraz Skarżyskie Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Innowacji.

Zadanie było współfinansowane przez Powiat Skarżyski w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych powiatu skarżyskiego w 2016 roku z zakresu kultury.

 DSC 7271

DSC 7243DSC 7245DSC 7253DSC 7272DSC 7278DSC 7279DSC 7281DSC 7285