Stowarzyszenie Towarzystwo IMPULS wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej realizuje dwa projekty: „W hołdzie lokalnym bohaterom – Ich życie za naszą wolność” – w 76. rocznicę hitlerowskiego mordu 760 Polaków w lesie na Brzasku” oraz „Mała Ojczyzna oczami... w przededniu 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości", na które otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Obrony Narodowej.


W ramach projektów będzie realizowany szereg działań.
19 września został ogłoszony Konkurs Prozy i Poezji „Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu skarżyskiego. Współorganizatorem tego konkursu jest Gimnazjum nr 2 w Skarżysku-Kamiennej. Jury przesłucha uczestników konkursu 20 października 2016r. o godz. 11.00 w Sali Konferencyjnej Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Szczegóły konkursu.
Regulamin_Konkursu_Recytatorskiego.pdf422.28 KB

karta_zgloszenia_konkurs_recytatorski.doc31 KB


Drugi konkurs to – konkurs fotograficzny „Nasza przeszłość naszą przyszłością”, który zorganizowany zostanie w trzech kategoriach wiekowych: gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i open. Zbieranie prac konkursowych i kart zgłoszeniowych potrwa do 19 października 2016 r. Jury konkursowe nagrodzi po trzy osoby w każdej kategorii wiekowej. Zachęcamy do udziału – nie zabraknie atrakcyjnych nagród rzeczowych.
Szczegóły konkursu fotograficznego.
Regulamin_Konkursu_Fotograficznego.pdf363.08 KB


karta_zgłoszenie_konkurs_fot.doc25 KB