11 września nad zalewem w Bliżynie odbył się Turniej Siatkówki Plażowej Mikstów Sport Challenge Bliżyn 2016. Sportowy projekt został dofinansowany został ze środków publicznych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2016 roku zadań publicznych Powiatu Skarżyskiego. Zawodnikom kibicowała Członek Zarządu Powiatu Anna Leżańska.

Dzięki wsparciu finansowemu projektu przez Powiat Skarżyski, po raz pierwszy w historii turniej Sport Challenge mógł być zorganizowany poza granicami Skarżyska-Kamiennej. Organizatorzy na miejsce rozgrywek wybrali urokliwe tereny nad bliżyńskim zalewem. W zawodach uczestniczyło dwanaście drużyn (m.in. ze Skarżyska-Kamiennej, Kielc, Jastrzębia, Włoszczowy i Zagnańska). Po rozegraniu meczy systemem każdy z każdym, dwie pary zmierzyły się w meczu o III miejsce, a dwa najlepsze teamy powalczyły o zwycięstwo w finale. Po wyłonieniu końcowej klasyfikacji, nagrodzono najlepsze zespoły. Gratulacje oraz puchary dla zwycięzców wręczyła Anna Leżańska, Członek Zarządu Powiatu.

Organizatorem turnieju było Skarżyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich we współpracy z gminą Bliżyn i z portalem skarzysko24.pl.  

1380193109133144