W ramach obchodów XIII Tygodnia Bibliotek, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Skarżysku-Kamiennej zorganizowała szereg imprez, których celem było podkreślanie roli czytania i książki w życiu każdego człowieka. Kierując się hasłem tegorocznej edycji „Biblioteka inspiruje” skarżyska książnica skoncentrowała się na promowaniu walorów płynących z czytania wśród najmłodszych czytelników.

10 maja stanęła przed Starostwem Powiatowym plenerowa półka bookcrossingową. W ten sposób skarżyska Biblioteka Pedagogiczna starała się zainteresować dzieci,młodzież oraz dorosłych czytaniem książek. Zgromadzono na półce książki dla najmłodszych, bajki i baśnie, powieści młodzieżowe, lektury szkolne oraz beletrystykę. Zainteresowani chętnie zabierali ze sobą „uwolnione książki”, ciesząc się możliwością otrzymania ulubionej pozycji.

DSC 1907DSC 1913DSC 1916DSC 1919DSC 1922

 

Natomiast dzień wcześniej do odwiedzenia świata bohaterów popularnych bajek zachęcały z kolei uczennice z Zespołu Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku-Kamiennej w ramach akcji „Młodzież czyta dzieciom”. W Sali Herbowej Starostwa Powiatowego Klaudia Ciura, Eliza Płusa, Karina Władyczuk, Magdalena Mróz, Anna Stępień i Iwona Lisowska pod opieką bibliotekarki Magdaleny Murawskiej czytały m.in. wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima uczniom klas III ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna dzięki organizacji wydarzeń kulturalno-edukacyjnych jest miejscem, które jest otwarte na twórczość, zachęca do czytania i poszerzania horyzontów; jednym słowem – biblioteka inspiruje.

 SAM 5373SAM 5374SAM 5378SAM 5386SAM 5388