7 kwietnia – z racji obchodzonego na całym świecie Światowego Dnia Zdrowia - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Skarżysku – Kamiennej we współpracy z Miejskim Centrum Kultury i gminą Skarżysko-Kamienna zorganizował dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych powiatu skarżyskiego IX Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Skarżyskiego Jerzy Żmijewski oraz Prezydent Miasta Konrad Krönig. Partnerami konkursu były Komenda Powiatowa Policji oraz Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej. 

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i ich opiekunów tematyką zdrowia oraz aktywizowanie środowisk przedszkolnych i szkolnych w zakresie działań prozdrowotnych. Tematyka zaprezentowanych piosenek dotyczyła szeroko rozumianego zdrowia, obejmowała zagadnienia związane z dbałością o zdrowie i nawiązywała do aktualnego Hasła Roku 2016 poświęconego tematowi cukrzycy. 

Starosta Skarżyski Jerzy Zmijewski, który był obecny podczas przesłuchań nie krył słów uznania i podziwu dla młodych wokalistów i ich opiekunów. Życzył im, żeby zdrowy styl życia był obecny nie tylko w piosenkach, ale w ich życiu codziennym.

Rywalizacja konkursowa odbyła się w dwóch kategoriach: przedszkola i szkoły podstawowe. W kategorii przedszkola do konkursu przystąpiło 8 placówek tj. Przedszkole Publiczne Nr 1, Przedszkole Publiczne nr 3, Przedszkole Publiczne Nr 4, Przedszkole Publiczne Nr 7, Przedszkole Publiczne Nr 9, Przedszkole Publiczne Nr 12, Przedszkole Samorządowe w Skarżysku Kościelnym oraz Niepubliczne Przedszkole „Baby World”.
W kategorii szkół podstawowych do konkursu przystąpiło 6 placówek: Szkoła Podstawowa Nr 2, Szkoła Podstawowa Nr 7, Szkoła Podstawowa Nr 8, Szkoła Podstawowa Nr 13, Szkoła Podstawowa w Skarżysku Kościelnym oraz Prywatna Szkoła Podstawowa w Skarżysku-Kamiennej. 

Komisja konkursowa w składzie:  Jolanta Jelonek – Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej, Katarzyna Piwnik – Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, mł. asp. Damian Szwagierek – Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej, uznała, że wszystkie utwory były wykonane na równym, bardzo wysokim poziomie a opiekunowie zespołów włożyli ogromny trud w przygotowanie dzieci do występów. 

W związku z powyższym jury postanowiło przyznać:

 W kategorii przedszkoli:
I miejsce dla Przedszkola Publicznego nr 1 w Skarżysku-Kamiennej.
Wszystkie pozostałe przedszkola otrzymały wyróżnienie. 

W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce zajęły uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Skarżysku-Kamiennej
Wyróżnienie otrzymała Szkoła Podstawowa nr 7 w Skarżysku-Kamiennej oraz Szkoła Podstawowa w Skarżysku Kościelnym. 

DSC 1191

DSC 1178DSC 1187DSC 1202DSC 1205DSC 1210DSC 1213DSC 1220