Zespół Szkół Transportowo – Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej po raz kolejny zaprosił gimnazjalistów na spotkanie z przedstawicielami zakładów współpracujących ze szkołą – przyszłych pracodawców.

W spotkaniu wzięli udział: Starosta Powiatu Skarżyskiego Jerzy Żmijewski, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego - Katarzyna Bilska, wiceprezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej -  Zdzisław Kobierski,  naczelnik działu ds. pracowniczych PKP PLK Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej - Grzegorz Szabat, wiceprezes Sp. z o.o. Tabor Dębica - Małgorzata Kliś, kierownik Działu Technicznej Obsługi Produkcji Zakładu Budowy Maszyn i Narzędzi Specjalnych Mesko S.A. - Tadeusz Głowacz, pracownik Mesko S.A.- Iwona Nowek, Zakład Mechaniczno-Elektromechaniczny ZAMEL - Andrzej Skorupka, Firma PALACAR - Michał Pala, z-ca dyrektora ds. technicznych Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej - Janusz Jóźwik, Przewodnicząca Rady Rodziców - Małgorzata Zolbach oraz gimnazjaliści i uczniowie ZSTM.

Głównym celem spotkania była promocja szkolnictwa zawodowego oraz kierunków oferowanych przez Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w związku z potrzebami lokalnego rynku pracy. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego zachęcali uczniów gimnazjum do wyboru szkół zawodowych, a w szczególności ZSTM, który ma bardzo atrakcyjną ofertę kierunków, a poprzez ścisłą współpracę z pracodawcami daje uczniom gwarancję pracy i stypendia. Współpraca szkoły z pracodawcami ma wieloletnią tradycję i pozwala szkole kształcić uczniów w zawodach, na które jest zapotrzebowanie. Przedstawiciele zakładów pracy w swoich wystąpieniach potwierdzali bardzo dobrą współpracę z ZSTM, potrzebę kształcenia w zawodach oferowanych przez szkołę oraz chęć zatrudnienia. Uczniowie otrzymali także pełną i szczegółową informację na temat specyfiki pracy w danym zakładzie, zaproszenie do zwiedzania i podejmowania praktyk zawodowych.

W trakcie spotkania został podpisany kolejny list intencyjny, tym razem z zakładem pracy TABOR DĘBICA, na mocy którego uczniowie mogą podejmować praktyki, a także otrzymać stypendium.

W spotkaniu wzięło udział ponad stu gimnazjalistów powiatu skarżyskiego i starachowickiego.

DSC 6796

DSC 6791DSC 6797DSC 6802DSC 6804DSC 6812DSC 6817DSC 6821