Starosta skarżyski Jerzy Żmijewski przewodniczył posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, które odbyło się 16 września w bliżyńskim Gminnym Ośrodku Kultury. Tematem głównym posiedzenia było przybliżenie problemów związanych z lokalnymi zagrożeniami występującymi na terenie gminy Blliżyn oraz wypracowanie wspólnych rozwiązań, które pozwolą zminimalizować zagrożenia i wzmocnić poczucie bezpieczeństwa obywateli.  

W nawiązaniu do tematyki spotkania omówione zostały kwestie związane ze stanem bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz oceną zagrożenia pożarowego na terenie gminy Bliżyn w okresie od stycznia do sierpnia br., zagadnienia dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz rozpoczynającej się akcji szczepień przeciwko wściekliźnie lisów. Ponadto przedstawiono aktualną sytuację na powiatowym rynku pracy oraz informację o przeprowadzonych przez sanepid kontrolach na terenie gminnych obiektów komunalnych, zakładów przemysłowych, szkół, obiektów gastronomicznych i spożywczych oraz rzek i zbiorników wodnych.      

Obradom towarzyszyła żywa dyskusja uczestników dotycząca bezpieczeństwa mieszkańców na terenie gminy Bliżyn.

W spotkaniu min. uczestniczyli wójt gminy Bliżyn Mariusz Walachnia, przedstawiciele rady powiatu skarżyskiego, przedstawiciele rady gminy Bliżyn, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, przewodniczący rad sołeckich, sołtysi, dyrektorzy szkół, komendanci i prezesi OSP oraz mieszkańcy gminy Bliżyn.

DSC 4224DSC 4227DSC 4229DSC 4235DSC 4252DSC 4257DSC 4260DSC 4261DSC 4263DSC 4216DSC 4243DSC 4247