W związku z Europejskim Tygodniem Walki z Rakiem, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 23 maja 2015 r. (sobota). Już dziś zachęcamy Panie do wykonania w tym dniu bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych w Świętokrzyskim Centrum Onkologii.


Jak informuje Joanna Chądzyńska – z-ca kierownika Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy podczas „Dnia Otwartego” Panie będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań takich, jak:

  • ­cytologia u kobiet między 25 a 59 rokiem życia w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy u kobiet, które nie miały pobieranej cytologii w ciągu ostatnich 36 miesięcy. Badania będą wykonywane w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, w Poradni Ginekologicznej (gabinet nr 6, parter budynku);
  • mammografia dla kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Na badania należy się zgłosić do Punktu Rejestracji Mammografii na parterze budynku.

Ponadto Wojewódzki Ośrodek Koordynujący będzie promował badania mammograficzne i cytologiczne na specjalnym stoisku. Będzie można dowiedzieć się w których placówkach na terenie województwa świętokrzyskiego wykonywane są bezpłatne badania w ramach programu oraz nauczyć się samobadania piersi na fantomach. Ponadto wszystkie Panie, które wykonają w tym dniu badania otrzymają materiały informacyjno-edukacyjne z zakresu profilaktyki raka piersi i szyjki macicy. Już dziś zachęcamy Panie do skorzystania z zaproszenia na badania Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w dniu 23 maja w godzinach od 10.00 do 13.00.

badanie cytologiczne