W niedzielę, 26 kwietnia, w patio Miejskiego Centrum Kultury odbył się 36.Wiosenny Koncert Charytatywny Fundacji Daj Szansę. Wśród wyróżnionych darczyńców znalazła się m.in. Anna Leżańska, członek zarządu powiatu, Jan Gajda, wiceprzewodniczący Rady Powiatu oraz radni powiatu Renata Bilska i Krzysztof Ligowski. 

 

Tradycją Fundacji jest, że na początku każdego roku przyznawane są wyróżnienia honorowe dla Darczyńców, którzy wspierają finansowo Fundację. W zależności od wysokości łącznych wpłat na konto Fundacji osoby te otrzymują certyfikaty przynależności do Kręgów Fundatorów Fundacji „Daj Szansę".  Jest to ze strony Fundacji forma podziękowania, wyraz szacunku i uznania dla Darczyńców, dzięki którym Fundacja może realizować swoje cele. Za wpłaty dokonane do końca 2014 r. przyznanych zostało łącznie 11 certyfikatów przynależności do brązowego, srebrnego, złotego, platynowego i brylantowego Kręgu Fundatorów. I tak:

  • do Brązowego Kręgu Fundatorów dołączył Janusz Kuźdub
  • do Srebrnego Kręgu Fundatorów dołączyły Agnieszka Drózd i Elżbieta Skorupska
  • do Złotego Kręgu Fundatorów dołączyli Eugeniusz Cichoń, Teresa Smulczyńska i Ireneusz Warchałowski
  • do Platynowego Kręgu Fundatorów dołączyli Renata Bilska, Jan Gajda, Anna Leżańska i Ewa Nowakowska
  • natomiast do Brylantowego Kręgu Fundatorów dołączył Krzysztof Ligowski

W tym roku po raz pierwszy Fundacja „Daj Szansę” przyznała nowe honorowe wyróżnienie o nazwie SIEWCA DOBRA, ustalone w drodze konkursu. Nazwę wyróżnienia wymyśliła Katarzyna Metzger, a pomysłodawcą i fundatorem konkursu był Zdzisław Kobierski. Wyróżnienie to przyznawane jest tym Darczyńcom, którzy wspierają finansowo działalność statutową Fundacji i wpłacili na jej konto kwotę nie mniejszą niż 12 000 zł. Pierwsze wyróżnienie SIEWCA DOBRA otrzymała Karolina Wojteczek.

Prezes „Daj Szansę” Wladysława Kuźnia podczas koncertu podziękowała Darczyńcom i Fundatorom. Poinformowała również zebranych, iż do grona Darczyńców przyłączyła się także część radnych Rady Powiatu i Rady Miasta poprzez zadeklarowanie comiesięcznych wpłat z diet radnych na rzecz Fundacji. I tak radni Rady Powiatu Skarżyskiego w osobach: Artur Berus, Bożena Bętkowska, Bartosz Bętkowski, Katarzyna Bilska, Renata Bilska, Jan Gajda, Jacek Jeżyk, Janusz Kołodziej, Bogusława Krawczyńska, Małgorzata Kwiatkowska, Anna Leżańska, Krzysztof Ligowski, Grzegorz Małkus, Jerzy Żmijewski co miesiąc na konto fundacji wpłacają łączną kwotę 1000 zł. i radni Rady Miasta w osobach: Mariusz Bodo, Krystyna Górnaś-Salata, Paweł Krupa i Marcin Piętak – łączną kwotę 100 zł.

W części artystycznej wystąpili stypendyści Fundacji "Daj Szansę" oraz młodzież objęta przez Fundację Programem Promocji Talentów: Karina Piętak, Milena Seweryn, Aleksandra Gąska, Martyna Zawisza, Aleksandra Parszewska, Wiktoria Paduch, Jakub Busiek i Karolina Lisowska oraz Ewelina Wojciechowska i Patryk Kornafel.

 Wśród przybyłych gości znaleźli się min. Bożena Bętkowska, przewodnicząca Rady Powiatu i Janusz Kołodziej, wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

DSC 8316

DSC 8296

DSC 8298DSC 8299DSC 8301DSC 8307DSC 8309DSC 8310DSC 8320DSC 8324DSC 8325

DSC 8328

DSC 8333

DSC 8352DSC 8358DSC 8363

 DSC 8383