g pzw 01 2015-1 gazUkazał się pierwszy numer Powiat z Widokiem - informatora samorządowego Powiatu Skarżyskiego. Gazeta redagowana jest przez Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej. Wydawanie informatora samorządowego w postaci gazety drukowanej ma na celu dotarcie z informacją o pracy naszego samorządu do jak największej liczby mieszkańców. Nasza gazeta ma być uzupełnieniem luki informacyjnej dla tych mieszkańców powiatu, którzy z różnych przyczyn nie mają możliwości korzystania z Internetu - podkreśla Katarzyna Bilska członek zarządu powiatu. Będziemy się starali publikować w niej to, co według nas jest ważne dla czytelnika szukającego informacji o działalności samorządu lokalnego - dodaje.

Gazeta jest oparta w większości o artykuły publikowane na portalu www.skarzysko.powiat.pl, ale nie tylko. W kwietniowym numerze zawarte zostały informacje dotyczące wydarzeń i aktualności z powiatu skarżyskiego, w których swój udział zaznaczyli samorządowcy oraz podjętych decyzji przez Zarząd i Radę Powiatu Skarżyskiego. Ponadto w gazecie można przeczytać o tym, jak rozwijają się powiatowe placówki oświatowe, informacje o usługach i udogodnieniach dla mieszkańców świadczonych przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej. Stałym elementem informatora jest wykaz numerów telefonów do wszystkich wydziałów starostwa. W pierwszym numerze przypominamy także, jak mieszkańcy powiatu bawili się na naszej imprezie Powiatowy Marszobieg Zimowy oraz o ciekawym turnieju tańca, któremu patronował starosta Jerzy Żmijewski.

Gazeta jest kolorowa i bezpłatna. Dostępna jest w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej, oraz w urzędach gmin Bliżyn, Łączna, Skarżysko Kościelne i Suchedniów.

Zachęcamy także organizacje z terenu naszego powiatu do zamieszczania na łamach naszej gazety zaproszeń lub informacji o organizowanych imprezach bądź wydarzeniach. 

Mobilnych czytelników zapraszamy do pobrania wersji elektronicznej (plik formatu pdf) w naszym portalu.
Powiat z Widokiem2.08 MB

qrcode

Zeskanuj kod QR aby pobrać plik

Powiat z Widokiem wydawany będzie co miesiąc. Kolejny numer juz na początku maja.

Miłej lektury!

g pzw 01 2015-1 gaz