W poniedziałek, 23 marca b.r., w III Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica w Skarżysku-Kamiennej odbyło się uroczyste zakończenie staży w obszarze bezpieczeństwa i ochrony w ramach dwuletniego projektu „Staż–furtką do kariery”, finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007-2013, Priorytet   IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach. Staż w OSP ukończyło 30 uczniów skarżyskiego liceum.

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się:Katarzyna Bilska, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego, st. bryg. mgr inż. Sylwester Hamera - Komendant Powiatowy PSP Skarżysko – Kamienna, bryg. mgr inż. Wiesław Ungier - Dowódca  JRG, Jerzy Kurek - szkoleniowiec młodzieży w ramach projektu, Paweł Buryło - dyrektor III LO, przedstawiciele Fundacji Casus: Iwona Makowska i Aneta Gonciarz oraz uczniowie szkoły.


Projekt realizowany przez uczniów „Staszica” był pierwszym programem w województwie świętokrzyskim, który przygotowywał młodzież licealną do pracy zawodowej. W ciągu 150 godzin uczniowie mieli możliwość zdobycia nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej. Dzięki pozyskanym funduszom z projektu, dyrekcja III LO przeznaczyła 42 tys. zł. na zakup sprzętu pożarniczego, który zostanie teraz rozdysponowany po różnych jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych rozlokowanych w powiecie skarżyskim.

Certyfikaty i listy referencyjne wręczyła stażystom (strażakom-ratownikom) Katarzyna Bilska, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego.
- Gratuluję pomysłu na pozyskanie pieniędzy, a przede wszystkim uzyskania wiedzy praktycznej, która jest tak potrzebna w zdobyciu pracy. Mam nadzieję, że dzięki temu stażowi utwierdziliście się w tym, co chcecie robić w przyszłości - powiedziała Katarzyna Bilska, podczas wręczania zaświadczeń.

Trzech stażystów: Daniel Leśniewski, Patryk Świtowski i Marcin Socha, miało już możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i nabytej wiedzy podczas niedzielnej akcji gaszenia pożaru w Suchedniowie.

Oto lista stażystów II edycji staży zawodowych w Komendzie PSP w Skarżysku-Kamiennej:
Albert Basista
Dominik Piętak
Michał Malara
Karol Januchta
Piotr Kurek
Maciej Pajek
Patryk Kilijan
Wiktor Sitkiewicz
Łukasz Fidor
Sebastian Wrona
Aleksandra Kliszewska
Patrycja Wysocka
Anna Płusa
Mateusz Białek
Piotr Tamioła

DSC 6927

 

DSC 6926

DSC 6935

DSC 6955

DSC 6967

DSC 6979