Blisko 200 uczestników wzięło udział w  Powiatowym Marszobiegu Zimowym, który odbył się w sobotę 7 marca na terenie Orlika przy Hali Sportowej w Skarżysku-Kamiennej. Organizatorem tego sportowego przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej przy współpracy z Urzędem Miasta Skarżyska-Kamiennej.


Tym razem uczestnicy marszobiegu mieli do  pokonania trasę 4,5 kilometra. Przed wymarszem na trasę trenerzy Akademii Holistycznej przeprowadzili rozgrzewkę dla uczestników marszobiegu. Trasa marszu przebiegała ulicą Grottgera, ścieżką leśną prowadzącą do ul. Modrzewiowej i Leśnej Polany, ścieżką do ul. Gajowej, ul. Wyspiańskiego z metą na terenie Orlika. Po przybyciu na metę, na uczestników marszobiegu czekał gorący poczęstunek i niespodzianka w postaci jednorazowej wejściówki na Lodowisko Miejskie.


Miłym akcentem tej imprezy było złożenie życzeń i wręczenie wszystkim obecnym paniom kwiatów z okazji Dnia Kobiet. Kwiaty wręczali: Starosta Jerzy Żmijewski, wicestarosta Artur Berus, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej Andrzej Brzeziński oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Kołodziej. 


Potem przyszedł czas na zabawy i konkursy z  atrakcyjnymi nagrodami, wśród których były karnety ufundowane przez Akademię Holistyczną, plecaki ufundowane przez firmę Marmed oraz nagrody rzeczowe zakupione przez Starostwo Powiatowe. Uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie skakania na skakance, strzałów na bramkę czy przeciąganiu liny. Odbył się również konkurs na najładniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.


Za najładniejsze życzenia dla pań został nagrodzony jednogłośnie Jan Nowak. Jury konkursowe w składzie: Alicja Jamroz, Monika Kwiecińska i Danuta Kozłowska stwierdziły, że jego życzenia najbardziej zapadły im w serce.
Starosta Jerzy Żmijewski nagrodził m.in. trzy młode panie, uczennice Zespołu Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych z ulicy Legionów, które były najlepsze w konkursie – strzałów do bramki. Jak się okazuje również panie są dobre w tej dyscyplinie sportowej. Oto nazwiska zwycięzców tego konkursu: Paulina Pawlina, Agnieszka Dereń i Amanda Madurajska.


Tradycyjnie już został nagrodzony najstarszy i najmłodszy uczestnik marszobiegu: 77-latek Stanisław Zdziech i 3-latek Bartosz Wisowaty.


Na zakończenie Marszobiegu odbył się Towarzyski Mecz Hokeja na lodzie o Puchar Starosty Skarżyskiego Jerzego Żmijewskiego, w którym zagrały drużyny "Kojoty" Skarżysko – Suchedniów w składzie: Ciok Bogusław, Gałczyński Michał, Jabłoński Marcin, Krajcarz Marcin, Kutwin Tomasz, Markiewicz Paweł, Naszydłowski Emil, Gałgan Paweł, Szwajdo Zbigniew, Tumulec Krzysztof, Tumulec Marek, Turczyński Piotr, Wawrzeńczyk Bartek, Wawrzeńczyk Michał i Osiołek Dariusz  oraz  "Sokoły" Końskie w składzie: Korabiewski Wojciech, Kwiecień Karol, Mika Marek, Mika Rafał, Łabętowicz Wojciech, Szatkowski Tomasz, Markiewicz Damian i Ślifierz Andrzej. Walka była bardzo zacięta. Każda z drużyn miała kibiców zagrzewających do walki. Na początek drużyna z Końskich prowadziła 2:0, jednak Kojoty odrobiły straty z nawiązką i ostatecznie wygrały mecz 7:3, zdobywając tym samym Puchar Starosty. Puchar Starosty odebrał kapitan Kojotów – Michał Wawrzeńczyk.


Na szczególną uwagę zasługuje konkurs na komentatora sportowego. Swój talent komentatorski podczas meczu hokejowego zaprezentowali Panowie: Ryszard Niemiec i Janusz Kabała. Publiczność była nimi oczarowana. W dowód uznania otrzymali od starosty Jerzego Żmijewskiego nagrody.


- Dziękujemy Państwu za sobotnią zabawę i wspólne spędzenie czasu. A już dziś zapraszamy Państwa na kolejne imprezy turystyczno-rekreacyjne organizowane przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej. Następny Powiatowy Marszobieg Wiosenny  – już niebawem – tymi słowami podziękował wszystkim osobom za udział w marszobiegu starosta Jerzy Żmijewski .

NASI SPONSORZY
FIRMA MARMED – zajmuje się m.in. bezpłatnym badaniem słuchu i sprzedażą aparatów słuchowych dla osób niedosłyszących. Na terenie Skarżyska firma mieści się na ulicy 1-go Maja 70. W Ostrej Bramie natomiast znajduje się pętla indukcyjna dzięki, której osoby noszące te aparaty słuchowe mogą uczestniczyć we mszy świętej.
AKADEMIA HOLISTYCZNA – jej główną usługą jest szeroko pojęta aktywność ruchowa począwszy od zajęć z zakresu rehabilitacji i powrotu do zdrowia poprzez trening fitness i treningi modelujące sylwetkę skończywszy na treningu sportowym i zawodniczym. Akademia prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Organizuje także obozy letnie i zimowe oraz kursy i szkolenia. Sezonowo organizuje imprezy akademii dla wszystkich uczestników zajęć. Zapraszamy na plac Floriański 3. 

DSC 5352DSC 5362DSC 5368DSC 5377DSC 5383DSC 5390DSC 5415DSC 5421DSC 5428DSC 5436DSC 5441DSC 5451DSC 5473DSC 5479DSC 5517DSC 5519DSC 5521DSC 5545DSC 5560DSC 5562DSC 5564DSC 5566DSC 5589DSC 5597DSC 5606DSC 5637DSC 5655DSC 5670DSC 5682DSC 5685DSC 5698DSC 5703DSC 5730DSC 5736DSC 5757DSC 5783