W miniony piątek 06.03.2015 r. Zespół Szkół Technicznych im. Armii Krajowej w Skarżysku-Kamiennej uroczyście obchodził Dzień Patrona Szkoły. Młodzież szkolna na tę okoliczność przygotowała słowno-muzyczny program artystyczny, który w swojej konwencji nawiązywał zarówno do historii Armii Krajowej jaki do Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym szczególnym dla społeczności szkolnej dniu uczestniczyli członek zarządu powiatu Katarzyna Bilska, mjr Henryk Czech - prezes Inspektoratu Światowego Związku Armii Krajowej w Skarżysku-Kamiennej oraz Henryk Małolepszy - prezes Związku Inwalidów Wojennych.

Jak podkreślił dyrektor szkoły Janusz Maciejewski, Zespół Szkół Technicznych w Skarżysku przyjmując imię Armii Krajowej przyjął także zobowiązania do nauczania i wychowywania uczniów w poczuciu patriotyzmu zarówno poprzez w zakresie wiedzy teoretycznej, jak i czynne działania - np. dbałość o miejsca pamięci czy włączanie się w organizację uroczystości lokalnych o charakterze patriotycznym.

Członek zarządu powiatu Katarzyna Bilska dziękując dyrektorowi, nauczycielom oraz uczniom za zaangażowanie w działalność patriotyczną oraz za przygotowany program artystyczny podkreśliła, iż przedstawiony spektakl w pełni oddał tragizm żołnierzy AK walczących w czasie wojny o wolną Ojczyznę, którzy w wolnej Polsce za tę walkę byli prześladowani i internowani.

Major Henryk Czech - prezes Inspektoratu Światowego Związku Armii Krajowej w Skarżysku-Kamiennej oraz Henryk Małolepszy - prezes Związku Inwalidów Wojennych podkreślając swoje wzruszenie po wysłuchaniu i obejrzeniu programu artystycznego, również podkreślili ogromną rolę szkoły w pielęgnowaniu i umacnianiu wartości Armii Krajowej oraz w zaangażowaniu młodzieży przy wsparciu działalności organizacji kombatanckich.

DSC 5255DSC 5261DSC 5263DSC 5266DSC 5269DSC 5271DSC 5272DSC 5274DSC 5275

DSC 5278DSC 5279DSC 5281DSC 5284DSC 5289DSC 5291DSC 5299