Razem z plebiscytem „Lekarz Roku” Echo Dnia i Świętokrzyski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia ogłaszają plebiscyt na najbardziej przyjazną, „Najlepszą Przychodnię 2014”. Do tego tytułu w powiecie skarżyskim pretenduje 8 przychodni, w tym, Obwód Lecznictwa Kolejowego nominowany przez starostę Jerzego Żmijewskiego.  

Głosowanie na kandydatów do tytułu „Najlepszej Przychodni 2014 roku” rozpoczęło się w czwartek, 22 stycznia. Głosy można oddawać za pomocą SMS, na Facebooku lub za pośrednictwem portalu www.echodnia.eu. Głosowanie zakończy się we wtorek, 10 lutego, o godzinie 24.

Nagrodzone zostaną trzy najlepsze przychodnie w województwie świętokrzyskim i po jednej w poszczególnych powiatach. Wyjątkiem są Kielce - tu wyróżnione zostaną trzy placówki. Do tytułu „Najlepsza Przychodnia 2014 roku” pretendują wyjątkowe placówki, których personel z dużym oddaniem i poświęceniem chroni zdrowie i życie mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Przychodnie nominowane w powiecie skarżyskim:
1.    Przychodnia Rodzinna Alfa (zobacz tutaj)
2.    Przychodnia Puls Med (zobacz tutaj)
3.    Obwód Lecznictwa Kolejowego (zobacz tutaj)
4.    Przychodnia Medicus-X (zobacz tutaj)
5.    Poradnie Specjalistyczne Szpitala Powiatowego (zobacz tutaj)
6.    Przychodnia na Zielnej (zobacz tutaj)
7.    Ośrodek Zdrowia w Skarżysku Kościelnym (zobacz tutaj)
8.    Przychodnia Der-Med (zobacz tutaj)

Starosta skarżyski Jerzy Żmijewski, który został zaproszony do Kapituły Konkursowej nominował do tytułu „Najlepsza Przychodnia 2014” Obwód Lecznictwa Kolejowego (zobacz tutaj)

OLK

Obwód Lecznictwa Kolejowego SP ZOZ w Skarżysku-Kamiennej – to nowoczesna, publiczna placówka zdrowia, działająca na rynku usług medycznych już od wielu lat. Przychodnia oferuje swoim pacjentom profesjonalną opiekę medyczną  w zakresie medycyny rodzinnej i specjalistycznej, a to dzięki zespołowi doświadczonych lekarzy i najwyższej jakości aparaturze medycznej. W przychodni działają poradnie: alergologiczna, rehabilitacyjna, neurologiczna, urologiczna, ginekologiczna, chirurgiczna, chirurgii urazowo-ortopedycznej, gruźlicy i chorób płuc, otolaryngologiczna, okulistyczna, medycyny pracy, zdrowia psychicznego. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi medycznemu Obwód Lecznictwa Kolejowego zapewnia opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie. Pacjenci mogą korzystać z nowoczesnego zaplecza diagnostycznego – pracowni USG.  i RTG. Przychodnia oferuje również szeroki zakres badań laboratoryjnych, które wykonywane są na certyfikowanych odczynnikach, co zapewnia wysoką wiarygodność badań. Gwarancją dbałości o satysfakcję pacjentów i świadczeniu usług na najwyższym poziomie jest certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9001:2009 uzyskany w 2012 roku.