Realizatorzy projektu „Świętokrzyskie organizacje pozarządowe w sieci współpracy” zapraszają Organizacje Pozarządowe z terenu powiatu skarżyskiego do udziału w nowej inicjatywie, jaka powstała w województwie świętokrzyskim.

W ramach projektu „Świętokrzyskie organizacje pozarządowe w sieci współpracy” utworzony został Związek Stowarzyszeń pod nazwą Federacja Świętokrzyskich Organizacji Pozarządowych „Horyzont”. Zadaniem tego podmiotu będzie sieciowanie organizacji pozarządowych z terenu województwa świętokrzyskiego, wsparcie merytoryczne organizacji członkowskich oraz pomoc w realizacji działań statutowych członków Federacji. Organizacje, które przystąpią do Federacji „Horyzont”, będą mogły korzystać z działań projektowych: szkoleń, wsparcia doradczego, możliwości promocji działań własnych czy wzięcia udziału w wizycie studyjnej.

Członkiem Federacji „Horyzont” może zostać każda organizacja pozarządowa, zarejestrowana w KRS, która posiada siedzibę, oddział, filię lub inną jednostkę organizacyjną zarejestrowaną na terenie województwa świętokrzyskiego. Do udziału w tej inicjatywie realiztorzy projektu zapraszają wszystkie organizacje pozarządowe, które chcą się rozwijać, nawiązywać współpracę z innymi organizacjami oraz wspólnie budować potencjał sektora pozarządowego. Federacja „Horyzont” jest otwarta na wszystkie organizacje pozarządowe, niezależnie od ich potencjału czy zakresu działalności statutowej. Więcej informacji o tej inicjatywie, można znaleźć na stronie internetowej Federacji „Horyzont”: www.federacjahoryzont.pl.

Spotkanie dla organizacji pozarządowych w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się 5 grudnia 2014 r. w godzinach 10:00 – 13.00 w Starostwie Powiatowym, ul. Konarskiego 20.

Zapisy na spotkanie dokonuje się poprzez formularz aplikacyjny on-line na stronie internetowej www.federacjahoryzont.pl.

 

Dane kontaktowe organizatorów:

 

Stowarzyszenie Integracja i Rozwój

ul. Śniadeckich 30/5,

25-366 Kielce

tel.: (041) 361 04 92, 346 25 63, 361 09 31, 361 11 60

 

Federacji Świętokrzyskich Organizacji Pozarządowych „Horyzont”

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www:  http://www.federacjahoryzont.pl/