Został rozstrzygnięty konkurs na ekslibris Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Skarżysku-Kamiennej. Zwyciężyła praca Anity Sieczki z Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy w Skarżysku-Kamiennej. Wszystkie zgłoszone do konkursu miniatury graficzne można było oglądać na przygotowanej wystawie.


Pod koniec ubiegłego roku powiat skarżyski przejął od samorządu województwa świętokrzyskiego Bibliotekę Pedagogiczną w Skarżysku-Kamiennej. Pod szyldem powiatu biblioteka rozpoczęła działalność od nowego roku i weszła w skład Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji. W marcu został ogłoszony konkurs na ekslibris (graficzny znak biblioteczny) Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Skarżysku-Kamiennej. Wpłynęło 33 prace autorstwa uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu skarżyskiego.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w siedzibie Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji przy pl. Floriańskim 1. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów i osoby wyróżnione. I miejsce przyznano uczennicy Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy Anicie Sieczce. Miejsce II zajął Krzysztof Kasiński z Gimnazjum Nr 1 im. mjr H. Dobrzańskiego „Hubala" w Zespole Szkół Publicznych Nr 1 oraz Kacper Skuza z Gimnazjum nr 2 im. Powstańców Warszawy. Agnieszka Miernik z Gimnazjum Nr 3 im. gen. A. Hedy-Szarego oraz Karolina Federowicz z III Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica zostały laureatkami miejsca III. Wyróżnienia przyznano Julii Maciejczyk z Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Suchedniowie oraz Annie Żak z III Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Skarżysku-Kamiennej.

Laureatom i wyróżnionym nagrody wręczał starosta Michał Jędrys, który podziękował młodzieży za udział w konkursie i pogratulował wysokiego poziomu artystycznego zaprezentowanych prac.

DSC 1965DSC 1966DSC 1972
DSC 1990DSC 1995DSC 1997DSC 1999
DSC 2000