Najbliższy weekend w Skarżysku-Kamiennej i powiecie zdominują imprezy organizowane dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale wielkie granie pod znakiem czerwonego serduszka już w piątek rozpoczęło się w ZSP nr 1 w Skarżysku-Kamiennej, gdzie w ramach XXII Finału WOŚP odbyła się aukcja szkolna. Aukcję wsparli przedstawiciele władz powiatu skarżyskiego.

Już od 14 lat szkoła włącza się w akcje zbierania pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego ratującego życie chorych osób, w szczególności dzieci. Dotychczas udało się zebrać ponad 180 tys. zł. W mieście szkoła jest znana z aukcji, które w ramach WOŚP od lat organizują nauczycielki Małgorzata Piątek i Renata Kubik. Bierze w nich udział cała szkoła, ale także zaproszeni goście. Stałymi uczestnikami aukcji są m.in. władze powiatu skarżyskiego oraz zaprzyjaźnione placówki edukacyjne i instytucje, m.in. Warsztaty Terapii Zajęciowej z ul. Kościuszki oraz Zespół Szkół Prywatnych w Skarżysku-Kamiennej. W tym roku uczniowie prywatnego gimnazjum wylicytowali za 570 zł zegar przekazany przez Jurka Owsiaka. Okazało się, że był to najdroższy gadżet wylicytowany podczas piątkowej aukcji. Pozostali uczestnicy imprezy też nie żałowali pieniędzy. Starosta Michał Jędrys, który kolekcjonuje koszulki WOŚP i ma ich już kilkanaście od samego początku wiedział, że bez koszulki z aukcji wyjść nie może. Oryginalną koszulkę WOŚP starosta wylicytował za 210 zł. Z kolei Stanisław Dymarczyk – członek zarządu powiatu stał się właścicielem niepowtarzalnej fotografii wykonanej szlachetną techniką gumy. Zdjęcie w tej technice sam wykonał i przekazał na aukcję starosta Michał Jędrys. W licytacji udział wziął także wicestarosta Waldemar Mazur.  

Za 470 złotych futbolówkę w barwach kieleckiej Korony,  z autografami zawodników, wylicytował Paweł Buryło, dyrektor III Liceum imienia Stanisława Staszica. Sportowy gadżet za 200 zł – koszulkę klubu Effector Kielce wylicytowała radna powiatu skarżyskiego Renata Bilska.W sumie podczas samej tylko aukcji w ZSP nr 1 udało się zebrać ponad 6,5 tys. zł.

Hasło tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to: "Na ratunek". Pieniądze będą zbierane na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

DSC 8745DSC 8747

DSC 8742DSC 8750DSC 8751DSC 8770DSC 8778DSC 8782
DSC 8783DSC 8786DSC 8790DSC 8792DSC 8797
DSC 8798DSC 8808DSC 8812DSC 8814DSC 8816