W hali sportowej przy I LO w Skarżysku-Kamiennej w ramach współzawodnictwa sportowego odbył się turniej piłki siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych o Mistrzostwo Powiatu Skarżyskiego. Zwycięzcą została drużyna z I LO. Na zakończenie turnieju puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe wręczał starosta Michał Jędrys oraz członek zarządu powiatu Katarzyna Bilska.


W turnieju piłki siatkowej chłopców udział wzięło 7 szkół podzielonych na dwie grupy. Po rozegraniu gier eliminacyjnych do półfinału stanęły 4 drużyny. I LO walczyło z zespołem II LO, a Zespół Szkół Technicznych zmierzył się z Zespołem Szkół Transportowo-Mechatronicznych.   Pojedynek półfinałowy do finału zakwalifikowały się drużyny I LO i ZST. Po wyrównanej i bardzo zaciętej grze zwycięzcą turnieju o mistrzostwo powiatu skarżyskiego w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych została drużyna reprezentująca I LO. Na miejscu drugim uplasował się ZST. Miejsce trzecie przypadło Zespołowi Szkół Transportowo-Mechatronicznych. Pozostałe miejsca zdobyli: II LO, III LO, ZSE i ZSS-U. Najlepszym zawodnikiem został Dawid Mąkosa – uczeń z I LO. Turniej zakończył się wręczeniem pucharów, dyplomów i nagród ufundowanych przez starostwo. Wszystkim biorącym udział w turnieju drużynom gratulowali starosta Michał Jędrys i Katarzyna Bilska – członek zarządu powiatu.

Podczas turnieju podsumowano też wyniki całorocznego współzawodnictwa sportowego dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych. W ramach współzawodnictwa szkoły rywalizowały w następujących dyscyplinach sportowych: biegi, piłka koszykowa, piłka nożna, tenis stołowy, piłka ręczna i piłka siatkowa. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce przypadło zespołowi z I LO, drugie natomiast dziewczętom reprezentującym II LO. Kolejne miejsca zdobyły zespoły z: ZSE, III LO, ZSSU, ZSTM i ZST. Wśród drużyn chłopięcych we współzawodnictwie sportowym najwięcej punktów i tym samym I miejsce zdobyła drużyna z I LO. ZSTM uplasował się na miejscu drugim, a trzecie przypadło drużynie z ZST. Kolejne miejsca przypadły III LO, ZSE, II LO i ZSSU.


DSC 8270DSC 8274DSC 8275
DSC 8279DSC 8281DSC 8285 1DSC 8289DSC 8290
DSC 8291DSC 8296DSC 8297DSC 8305
DSC 8309DSC 8311DSC 8333DSC 8335