Starostwo Powiatowe w Skarżysku wspiera akcję szerzenia idei hospicyjnej. Starosta Michał Jędrys oraz członkowie zarządu powiatu wspólnie z młodzieżą z Zespołu Szkół Samochodowo-Usługowych zasadzili cebulki żonkili włączając się w ten sposób w akcję „Pola Nadziei”.

Kilka lat temu skarżyskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych zapoczątkowało w naszym mieście ogólnopolską kampanię „Pola Nadziei”. Akcja ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia. Stałym elementem akcji jest jesienne, symboliczne sadzenie żonkili, które następnie wiosną są rozdawane w zamian za datek na opiekę hospicyjną. W tym roku do akcji propagowanej w naszym mieście przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych włączyło się starostwo i młodzież z „samochodówki”. Przed starostwem zasadzono żonkilowe „Pole Nadziei”, które zakwitnie na wiosnę. Wówczas odbędzie się kwesta na rzecz wspierania opieki nad chorymi w ostatnim okresie życia. Wolontariusze w zamian za datek do puszki będą wręczać żonkile, które są symbolem nadziei i przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

- Już dziś zapraszam Państwa na przyszłoroczną kampanię „Pola Nadziei”. Nie przechodźmy obojętnie obok wolontariusza z puszką. Podzielmy się swoim sercem z podopiecznymi skarżyskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych. Znajdźmy czas na pochylenie się nad chorym człowiekiem i wesprzyjmy datkiem akcję, która wraz z kwitnącym żonkilem przynosi nieuleczalnie chorym osobom nadzieję, że w swojej trudnej sytuacji nie pozostaną sami, bo jest ktoś, kto się o nich troszczy, kto o nich myśli i chce im pomóc – mówi starosta Michał Jędrys.

DSC 7075DSC 7076DSC 7077DSC 7080DSC 7086
DSC 7087DSC 7089DSC 7090DSC 7091DSC 7092DSC 7093DSC 7095DSC 7096