W Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku-Kamiennej prowadzony jest remont sali gimnastycznej. Aktualnie trwa wymiana podłogi. Prace mają zakończyć się do końca listopada. Młodzież już nie może się doczekać, kiedy będzie mogła wypróbować wyremontowaną salę do gry w koszykówkę.

Remont sali gimnastycznej ucieszył wszystkich w szkole. Już od dawna bowiem sala gimnastyczna wraz z zapleczem nie stanowiła powodu do dumy i nie sprawiała dobrego wrażenia. Teraz dzięki remontowi to się zmieni. Sala gimnastyczna stanie się prawdziwą wizytówką „Samochodówki”. Remont sali kosztował blisko 135 tys. zł, z czego prawie 60 tys. zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostała kwota, czyli 75 tys. zł pochodzi z budżetu powiatu skarżyskiego. Jak mówi starosta Michał Jędrys, władze powiatu skarżyskiego podejmują działania, by pozyskiwać środki na rozwój bazy i infrastruktury sportowej w szkołach podległych powiatowi.   

Prace na sali gimnastycznej są mocno zaawansowane. W tej chwili trwa wymiana podłogi i prace na zapleczu. Zajęcia z wychowania fizycznego w nowych, bardziej komfortowych warunkach prowadzone będą już za kilka tygodni. Zakończenie prac na sali gimnastycznej zaplanowano na koniec listopada.