16 października starosta skarżyski Michał Jędrys uczestniczył w IX Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych z Powiatu Skarżyskiego do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, którą zorganizował Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.
W spotkaniu, które rozpoczęło się wspólną modlitwą we mszy świętej sprawowanej przez ks. Roberta Kowalskiego – wicedyrektora Caritas Diecezji Radomskiej wzięło udział łącznie ponad 350 osób w tym podopiecznymi: Placówek Kształcenia Specjalnego, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, Warsztatów Terapii Zajęciowej, pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej, a także przedszkolaki, nauczyciele, opiekunowie,  terapeuci i rodzice.
Na zakończenie  spotkania zgromadzeni wysłuchali koncertu organowego
w wykonaniu dwóch artystów z Krakowa: Michała Białko oraz Jakuba Woszczalskiego. Muzycy zaprezentowali utwory Jana Sebastiana Bacha, Feliksa Mendelssohna oraz Louisa Vierna. Jak podkreśla organizator pielgrzymki - dyrektor Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej Dorota Nowak Małek. Spotkania te, odbywające się corocznie już od dziewięciu lat, są elementem integrującym środowiska osób niepełnosprawnych. To chwile refleksji, oderwania od codziennych trudności i szansa uczestnictwa w życiu kulturalnym dla osób chorych, którym dysfunkcje rozwojowe uniemożliwiają szeroki dostęp do sztuki. W tym wyjątkowym dniu odczuwa się prawdziwie rodzinną i serdeczną atmosferę, niewątpliwie związaną z miejscem i ludźmi, którzy jednoczą się w służbie drugiemu człowiekowi.

DSC 6420DSC 6440DSC 6418DSC 6442

DSC 6410DSC 6411DSC 6412DSC 6413DSC 6425DSC 6428DSC 6429DSC 6430DSC 6435