logo„RODZINA ZASTĘPCZA? - WARTO!” – to temat konkursu plastycznego i fotograficznego, który skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Ideą konkursu jest propagowanie rodzicielstwa zastępczego. Konkurs obejmuje dwie kategorie prac:

1. prace plastyczne wykonane w dowolnej technice w formacie A4 (prace przestrzenne nie powinny być większe niż 210mm x 297mm x 297mm),

2. fotografie wywołane lub wydrukowane w formacie A4.

Jeden autor może złożyć maksymalnie jedną pracę plastyczną i/lub do trzech fotografii.

Na uczestników w 4 kategoriach wiekowych:

0 - 6 lat,

7- 12 lat

13- 18 lat

powyżej 18 lat

czekają nagrody.

Organizatorem konkursu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skarżysku- Kamiennej.

Jak mówi dyrektor PCPR Paweł Perkowski zdajemy sobie sprawę, że temat konkursu nie jest łatwy, tym bardziej liczymy na Państwa wrażliwość i pomysłowość. Mamy nadzieję, że wspólnie przyczynimy się do skutecznej promocji rodzinnej pieczy zastępczej, bo warto!

Prace przyjmowane będą od 2 do 20 września 2013 r. w godzinach od 10.00 do 15.00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skarżysku-Kamiennej, Plac Floriański 1 (parter).

Szczegóły konkursu w Regulaminie.

Regulamin_PCPR_KONKURS.doc63 KB

 

Cel przyświecający jednej z form działalności skarżyskiego PCPR to zapewnienie rodzinnej opieki dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w rodzinie naturalnej. Poprzez propagowanie idei rodzin zastępczych pragniemy podkreślić, że jedynie rodzice zastępczy są w stanie stworzyć dziecku najbardziej przyjazne środowisko wychowawcze, oczywiście po prawidłowo funkcjonujących rodzicach biologicznych podkreśla dyr. PCPR Paweł Perkowski

Wszelkich informacji na temat jak zostać rodziną zastępczą udzielamy w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Plac Floriański 1 (parter) od poniedziałku do piątku w godz. 7.30- 15.30.