8  czerwca starosta skarżyski Michał Jędrys, wicestarosta Waldemar Mazur oraz członkowie zarządu powiatu Katarzyna Bilska i Stanisław Dymarczyk uczestniczyli w zorganizowanym z  inicjatywy Martyny Maćkowiak  I Otwartym Turnieju Zespołów Cheerleaders w Skarżysku-Kamiennej.  W imprezie wzięło udział łącznie kilkanaście zespołów cheerleaderskich z terenu całego kraju.
W kategorii „junior młodszy” zaprezentowało się siedem formacji w tym z terenu miasta Skarżyska-Kamiennej grupa  „Power Dance” z Prywatnej Szkoły Podstawowej w Skarżysku-Kamiennej. W kategorii  „junior” wystąpiły trzy zespoły w tym zespół „Angels” z Gimnazjum nr 1 w Skarżysko-Kamiennej oraz grupa „Stars” z Gimnazjum nr 3 w Skarżysko-Kamiennej, która zajęła pierwsze miejsce ww. przedziale. W kategorii „duety” łącznie wystąpiło 11 duetów w podziale na poszczególne kategorie: „junior młodszy”, gdzie zaprezentowało się sześć duetów w tym Skarżysko reprezentowały:  Aleksandra Żłobecka i Kamila Chmielewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skarżysku – Kamiennej – laureatki  drugiego miejsca. W kategorii „junior” wystąpiły trzy duety w tym duet: Angelika Adamczyk i Aleksandra Kopeć z Gimnazjum nr 3 w Skarżysko-Kamiennej, które zajęły drugie miejsce oraz w kategorii „senior” wystąpiły dwa duety.

Jednym z celów organizacji imprezy była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży cheerleadingu jako formy tańca sportowego.

 

DSC 3907DSC 3905DSC 3906

DSC 3909

DSC 3920DSC 3931DSC 3947DSC 3960DSC 3965

DSC 3910