władze powiatu skarżyskiego podpisują umowę z wojewodą

Powiat skarżyski znalazł się w gronie trzech powiatów z województwa świętokrzyskiego, które pozyskały środki finansowe na realizację programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021. W czwartek, 13 maja starosta Artur Berus, wicestarosta Anna Leżańska i skarbnik Urszula Wrona podpisali z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem    umowę na kwotę 40 tys. 800 zł. Umowę, władze powiatu oficjalnie przekazały do realizacji dyrektorowi PCPR Pawłowi Perkowskiemu. W ramach pozyskanych pieniędzy jeszcze w tym roku wsparciem objętych zostanie 20 rodzin osób niepełnosprawnych z powiatu skarżyskiego. 

Program „Opieka wytchnieniowa” na terenie powiatu skarżyskiego realizować będzie Powiatowe

Powiat Skarżyski w 2021 roku prowadzi 2 punkty świadczące nieodpłatną pomoc prawną oraz 1 punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

  • Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowany w Zespole Szkół Transportowo-Mechtronicznych przy ul. Legionów 119 w Skarżysku-Kamiennej, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach:

Poniedziałek: 8.00-12.00

Wtorek: 10.00-14.00

Środa: 8.00-12.00

Czwartek: 10.00-14.00

Piątek: 8.00-12.00

  • Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej przy ul. Plac Floriański 1

dzień pielegniarki 2021.AAA

Treść życzeń 

W imieniu Samorządu Powiatu Skarżyskiego

składamy

najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, sukcesów osobistych i zawodowych

oraz podziękowania za zaangażowanie w opiekę

nad Pacjentami

Starosta

Powiatu Skarżyskiego

ARTUR BERUS

Przewodniczący Rady

Powiatu Skarżyskiego

JACEK JEŻYK

 

Starosta Skarżyski informuję, że z dniem 17 maja 2021 r. na terenie powiatu skarżyskiego zostanie przywrócona bezpośrednia obsługa klientów w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług w punktach:

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej zlokalizowany w Zespole Szkół Transportowo-Mechtronicznych przy ul. Legionów 119 w Skarżysku-Kamiennej, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach:

  • Poniedziałek

konkurs a v1 942x628

Wyposażenie miejsc pracy na przestrzeni lat zmieniło się diametralnie. Kiedyś praktycznie wszystkie czynności były wykonywane ręcznie, a w dniu dzisiejszym większość urządzeń jest zmechanizowana lub zautomatyzowana. Cofnijmy się do czasów, w których ludzie byli niezbędni do pracy i maszyna nie mogła ich zastąpić.

Aplikuj.pl organizuje konkurs dla osób, które pamiętają takie czasy i posiadają pamiątkowe zdjęcia ukazujące życie zawodowe w czasach PRL i późniejszych.

Jeżeli ukończyłeś 50 lat

Podkategorie