W czwartek 7 marca w sali konferencyjnej starostwa, z udziałem starosty Artura Berusa oraz wicestarosty Anny Leżańskiej, odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Seniorów Powiatu Skarżyskiego. Podczas pierwszego spotkania przedstawiono członków rady, wybrano prezydium oraz rozmawiano o oczekiwaniach środowisk senioralnych i o planach na najbliższą przyszłość. Przewodniczącym rady został Ryszard Walczyk, wiceprzewodniczącym Czesław Kusztal, a sekretarzem Anna Jóźwik.

Starosta Artur Berus gratulując wyboru podkreślił, że jest to ważny dzień dla powiatu skarżyskiego pod względem rozwoju lokalnej polityki senioralnej oraz działań samorządu powiatowego prowadzonych na rzecz osób starszych. Pierwsze posiedzenie rady seniorów zbiegło się bowiem w czasie z otwarciem nowopowstałego Domu Pomocy Społecznej "Centrum Seniora. - Od wielu lat była taka potrzeba, żeby osoby starsze, seniorzy, osoby przede wszystkim niesamodzielne nie musiały szukać swojego miejsca w "jesieni życia" poza terenem powiatu skarżyskiego - mówił starosta A. Berus zaznaczając, że przedsięwzięcie to mógł samorząd powiatu skarżyskiego wykonać dzięki pozyskanym środkom z Unii Europejskiej. Starosta zaznaczył także, że istotę współpracy z radą seniorów widzi w zakresie integracji środowisk osób starszych i ma nadzieję, że właśnie rada będzie łącznikiem pomiędzy samorządem a seniorami z terenu powiatu. - My jako zarząd i rada powiatu będziemy Państwa wspierać w działaniach. Zależy nam na tym, żebyśmy mieli kontakt seniorami, którzy mieszkają na terenie powiatu skarżyskiego - zaakcentował Starosta.

Rada Seniorów Powiatu Skarżyskiego to 18-sto osobowy zespół doradczy, z którym władze powiatu będą mogły konsultować sprawy związane z działaniami na rzecz seniorów. Rada będzie mogła również wydawać opinie w sprawie uchwał, aktów prawnych czy programów ich dotyczących.

Pełny skład Rady Seniorów Powiatu Skarżyskiego:

 1. Bilska Mirosława
 2. Boczek Halina
 3. Celski Zbigniew
 4. Figarski Adam
 5. Jóźwik Anna – sekretarz rady
 6. Kijanka Grażyna
 7. Kusztal Czesław – wiceprzewodniczący rady
 8. Kwapisz Teresa
 9. Leski Marian
 10. Marzec Jadwiga
 11. Strachowska Maria
 12. Synowiec Andrzej
 13. Tusznio Krzysztof
 14. Ubysz Zofia
 15. Walczyk Ryszard - przewodniczcy rady
 16. Wojciechowska Iwona
 17. Wrzeszczewicz Maria
 18. Zieliński Jan

DSC 6114DSC 6116DSC 6118DSC 6123DSC 6129DSC 6133DSC 6151DSC 6159 copyDSC 6143DSC 6178DSC 6175DSC 6176 copy